NIE dla likwidacji sądów

- Jeżeli zostanie zlikwidowany sąd rejonowy w Lubaczowie, to koszty takiej zmiany poniesie nie pan Gowin, a zwykli mieszkańcy powiatu - stwierdził Józef Michalik, starosta lubaczowski. – Po jego eliminacji będą zmuszeni jeździć aż do sądu w Przemyślu, czyli 70 kilometrów od Lubaczowa. Fot. Agencja Virtus

PODKARPACIE. PSL rozpoczyna akcję zbierania podpisów przeciw “wycinaniu” z powiatów “rejonówek”.

Decyzja Jarosława Gowina, ministra sprawiedliwości, o likwidacji 8 sądów rejonowych na Podkarpaciu to absurdalna decyzja. – Będzie to równoznaczne z całkowitą likwidacją powiatów – mówił podczas konferencji Jan Bury, poseł PSL.

W całym kraju minister sprawiedliwości chce zlikwidować 79 sądów rejonowych. W naszym regionie mają zniknąć sądy rejonowe w: Brzozowie, Lubaczowie, Przeworsku, Leżajsku, Ropczycach, Strzyżowie, Kolbuszowej i Nisku.

W związku z tym przedstawiciele PSL rozpoczęli akcję zbierania podpisów przed  sądami i chcą, żeby w skali kraju było ich 500 tysięcy. Przed 8 sądami przeznaczonymi do likwidacji 15 lipca w godz. od 8 do 13 zaplanowano akcję zbierani podpisów. Będzie to podstawa do złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.

Mariusz Andres

do “NIE dla likwidacji sądów”

 1. K. Bimbała

  ps. A co do TK – to przypominam że leży już tam od kilku miesięcy podwójny wniosek od prezydenta i RPO w sprawie spapranej niesprawiedliwej waloryzacji rent i emerytur i CISZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- nawet żaden pies nie szczeknie że ludzie są pokrzywdzeni!.

 2. K. Bimbała

  Wolałbym zdecydowanie aby zamiast kolejnego chwytu przed wew. wyborami w PSL(ZSL) czcigodni posłowie tej partii zaczęli pakować swoje manele . Najlepiej jak zaczną robić to na PODKARPACIU.
  ZACZYNAJĄC od Burego wytłumaczy się komu służył (min.GRAD) i czego dobrego doczekali się wyborcy PSL-u nie tylko w naszym regionie , ale w całej Polsce. Szkoda tutaj bawić się w detale bo to wymaga zdrowego opracowania dziennikarskiego , czego jednak do tej pory nigdy za ostatnie kilka lat nie raczono zrobić partii przyklejającej się jak popiół do mokrej ……!. Czasz tym skończyć i nie wykorzystywać OSP dla partyjnych interesów.
  PSL co innego mówi , a robi swoje (po uprzednim uzgodnieniu z koalicjantem za ile) – najlepszy dowód to zgoda na emerytury 67, acta, wysokie ceny gazu itd. Teraz Sawicki doprowadził do horendalnych cen żywności, nie załatwił wyrównania dopłat dla rolników z UE itp. Dziś kolejny krzyk pozorowany , aby tylko być innym niż Gowin – tylko na pytanie po co TUSK z W.Pawlakiem trzyma w biurach politycznych i agencjach rolnych tłumy urzędniczyn stanowiących zabezpieczenie interesów swojej partii w wyborach -głośno nie pada. Nie dajmy się nabrać kolejny raz na głupawe powiedzonka Żelichowskiego i jego kumpli – oni się już nachapali. A że im zawsze mało , to nie mnie o to będzie bolała głowa?!.

  • Igor

   Dobrze napisane! I wreszcie ktoś zauważył to, co sam powtarzam przy każdej okazji – ta partia młodych oportunistów, karierowiczów, gminnych urzędników i starego aktywu ZSL poza nazwą nie ma nic wspólnego z tradycją autentycznego ruchu ludowego. Ci panowie (i panie) mogą się odwoływać do swoich korzeni ZSL z czasów komuny, ale nie mają prawa do zawłaszczania tradycji i idei PSL Mikołajczyka czy przedwojennych PSL Piast, PSL Wyzwolenie i wreszcie powstałego w 1931 r. jednego SL. Jedyną szansę na to stracili w początku lat 90 – tych. Najpierw przefarbowali się z ZSL na PSL Odrodzenie, by połączyć się z autentycznym PSL (tzw. Wilanowskim) a potem usunąć autentycznych działaczy „wilanowskich” i zawłaszczyć historyczna nazwę PSL dla ZSL-owskiego aparatu. Lata mijają, ale ludzie pamiętają, a jeśli nie wszyscy, to czas im przypomnieć. Odrodzenie autentycznego ruchu ludowego sparaliżowano po 1989 r (pewnie nie bez udziału odpowiednich służb), podobnie jak nie dopuszczono do odrodzenia autentycznej, niepodległościowej lewicy, czyli PPS. I tym sposobem nie mamy w Polsce autentycznego ruchu ludowego, ani lewicy, poza zmarginalizowanymi i pomijanymi w medialnym przekazie grupkami.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.