- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

NIE dla likwidacji sądów

Posted By Redaktor On 10 lipca 2012 @ 12:13 In Region | 3 Comments

- Jeżeli zostanie zlikwidowany sąd rejonowy w Lubaczowie, to koszty takiej zmiany poniesie nie pan Gowin, a zwykli mieszkańcy powiatu - stwierdził Józef Michalik, starosta lubaczowski. – Po jego eliminacji będą zmuszeni jeździć aż do sądu w Przemyślu, czyli 70 kilometrów od Lubaczowa. Fot. Agencja Virtus

PODKARPACIE. PSL rozpoczyna akcję zbierania podpisów przeciw “wycinaniu” z powiatów “rejonówek”.

Decyzja Jarosława Gowina, ministra sprawiedliwości, o likwidacji 8 sądów rejonowych na Podkarpaciu to absurdalna decyzja. – Będzie to równoznaczne z całkowitą likwidacją powiatów – mówił podczas konferencji Jan Bury, poseł PSL.

W całym kraju minister sprawiedliwości chce zlikwidować 79 sądów rejonowych. W naszym regionie mają zniknąć sądy rejonowe w: Brzozowie, Lubaczowie, Przeworsku, Leżajsku, Ropczycach, Strzyżowie, Kolbuszowej i Nisku.

W związku z tym przedstawiciele PSL rozpoczęli akcję zbierania podpisów przed  sądami i chcą, żeby w skali kraju było ich 500 tysięcy. Przed 8 sądami przeznaczonymi do likwidacji 15 lipca w godz. od 8 do 13 zaplanowano akcję zbierani podpisów. Będzie to podstawa do złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.

Mariusz Andres


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/nie-dla-likwidacji-sadow/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.