Nie dla likwidacji sanepidów

- Nie zgadzamy się na likwidację oddziałów sanepidu. To zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców – mówi marszałek Mirosław Karapyta. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Zarząd województwa sprzeciwia się planom łączenia dotychczas istniejących stacji.

Nie ustają protesty przeciwko planowanej likwidacji powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych na terenie Podkarpacia. Protestują samorządy i lokalni politycy. We wtorek przeciwko restrukturyzacji sanepidu opowiedział się również zarząd województwa podkarpackiego.

Przypomnijmy. Kilkanaście dni temu, jako pierwsi, ujawniliśmy, że planowa jest likwidacja większości stacji sanepidu na Podkarpaciu. Z obecnie istniejących 20 oddziałów mają pozostać tylko cztery, z czternastu funkcjonujących obecnie laboratoriów również tylko cztery. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy pracę ma stracić 161 osób.

Nasza informacja wywołała burzę. Kolejne samorządy wyrażają swój zdecydowany sprzeciw. Twierdzą, że w połączeniu z planowanymi likwidacjami powiatowych sądów, prokuratur czy siedzib zakładu energetycznego to preludium do likwidacji dużej części powiatów. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zażądali w związku z tym odwołania wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Teraz stanowisko w tej sprawie zajął zarząd województwa podkarpackiego. – Obecny stan sanitarny Podkarpacia jest dobry. To zasługa istniejących stacji sanepidu, jeżeli dojdzie do ich likwidacji może dojść do zagrożeń  – mówi marszałek województwa Mirosław Karapyta. Kilka lat temu, gdy jeszcze był wojewodą również istniał taki plan. Ostatecznie jednak po przyjrzeniu się sprawie Karapyta odmówił zgody na likwidację powiatowych stacji.

Szymon Jakubowski

do “Nie dla likwidacji sanepidów”

 1. ROMAN

  likwidacja postępuje planowo – ciekawe kiedy zaczną nas likwidować – chociaż to się i tak rozpoczęło bo[ leki w górę- koszty życia od 1945 cały czas w górę - no i teraz praca do śmierci] piękna perspektywa- nie ma się co dziwić że 2 miliony w ostatnim czasie wyjechało – pobutka dla tych co zostali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. podatnik

  A ten nasralek to jeszcze kradnie nasze podatki ?
  To juz lepszego cmoka nie mozna bylo postawic na strazy naszych podadkow ?
  Baksik i on to takie same koorwy !

 3. Józef

  A może ten opas w zamian zlikwiduje Urząd marszałkowski – z niego nic dla nas , jedynie wydatki na urzędasów!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.