Nie jesteś zameldowany w Krośnie, ulga Ci się nie należy!

- Jestem emerytem, więc powinienem móc korzystać z darmowych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Niech szukają oszczędności gdzie indziej - denerwuje się Czytelnik. Jak się dowiedzieliśmy, aby mógł on jeździć za darmo autobusami musi najpierw zameldować się w Krośnie.

KROSNO. Trwa wdrażanie Krośnieńskiej Karty Miejskiej. Jak się okazuje, nie wszystkim ten pomysł się podoba. – Zastanawiam się po co starszym ludziom rzuca się takie kłody pod nogi? Przecież to zupełnie niepotrzebna biurokracja – twierdzi  Czytelnik Super Nowości (nazwisko do wiadomości redakcji).

– Jestem starszym i schorowanym człowiekiem. Nie mam samochodu, więc wsiadam do autobusu, by móc dotrzeć do lekarza przyjmującego na przykład w którejś z poradni w krośnieńskim szpitalu. Problem polega na tym, że w związku z tym, że osoby, które np. jeżdżą za darmo autobusami komunikacji miejskiej muszą do końca tego roku wyrobić sobie Krośnieńską Kartę Miejską. Dowiedziałem się także, że od nowego roku będę musiał kupować bilety normalne. Przecież to się kłóci ze zdrowym rozsądkiem, bo jestem emerytem i powinienem jeździć autobusami za darmo. Przecież mam legitymację ZUSowską – denerwuje się Czytelnik. Dodajmy, że co prawda mieszka on w Krośnie, jednak jest zameldowany na terenie województwa opolskiego.

Ma być funkcjonalniej

Jak tłumaczył Edward Wdowiarz, prezes MKS-u w Krośnie, wdrożenie tego nowego systemu pozwoli na rejestrowanie wszystkich przejazdów pasażerów oraz określenie liczby osób korzystających na przykład z ulg samorządowych, co umożliwi lepsze rozliczanie się z miastem. – Takie rozwiązanie pozwoli optymalniej projektować linie oraz podejmować decyzje co do linii nierentownych. Stosowne czytniki są zainstalowane we wszystkich autobusach aktualnie eksploatowanych, czyli w sumie 42 – tłumaczył.

Dla kogo darmowe przejazdy na terenie Krosna

– Uchwała Rady Miasta Krosna mówi, że osoby, które ukończyły 70. rok życia, posiadają zameldowanie na terenie Krosna oraz dokument stwierdzający tożsamość mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Radziłbym Czytelnikowi, aby zameldował się w Krośnie i  postarał się o wyrobienie Krośnieńskiej Karty Miejskiej – dodał.

Przypomnijmy, że Krośnieńska Karta Miejska zastąpi tradycyjne bilety miesięczne lub będzie traktowana jako bezpłatny bilet dla osób uprawnionych. Wszyscy pasażerowie MKS-u  mają do końca roku czas na to, aby złożyć wniosek w urzędzie miasta w biurach obsługi klienta na ul. Lwowskiej i Staszica oraz w biurze obsługi klienta MPGK przy ul. Fredry, W tych miejscach KKM będą także wydawane Wyrobienie sobie biletu elektronicznego będzie obowiązkowe, a po wejściu do autobusu trzeba będzie się zalogować poprzez zbliżenie karty do kasownika. W przyszłości za pomocą takiej elektronicznej portmonetki będzie można zapłacić za usługi świadczone przez instytucje gminne, np. za skorzystanie z basenu.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments