Nie ma chętnych na budowę szaletów

Stan obecnych toalet, z których można skorzystać w razie bardzo pilnej potrzeby pozostawia tak wiele do życzenia, że nawet nie będziemy silić się na komentarz. Fot. Bogdan Myśliwiec

Stan obecnych toalet, z których można skorzystać w razie bardzo pilnej potrzeby pozostawia tak wiele do życzenia, że nawet nie będziemy silić się na komentarz. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Na brak miejskich szaletów narzekają nie tylko mieszkańcy, ale także turyści.

Już wydawało się, że inwestycja, która może nie jest kluczową i strategiczną dla miasta, ale o jej brak upominają się mieszkańcy od lat w końcu powstanie. Niestety, do jej realizacji nie zgłosił się żaden chętny. Urzędnicy właśnie ogłosili drugi przetarg.

Miejskie szalety. Mówi się o nich od lat na sesjach Rady Miasta Tarnobrzega, mówią turyści i mieszkańcy, szczególnie ci starsi i ci, którzy przemieszczają się po mieście z małymi dziećmi. Potrzeba jest potrzebą, jak przypili, trzeba ją gdzieś załatwić. I tu robi się problem. Właściciele sklepów nie mają takiego obowiązku i nie wpuszczają do swoich łazienek przypadkowych osób. Właściciele pubów, jak ruch jest duży, nie zwracają uwagi, czy z toalet korzystają tylko klienci, ale gdy ruchu nie ma, obruszają się, że ich lokale to nie miejskie ubikacje.

Władze miasta pierwszy raz od lat podjęły w końcu temat, upubliczniono nawet projekt szaletów, które mają stanąć przy ul. Piłsudskiego. Teraz okazało się jednak, że nie ma chętnych, którzy je wybudują.

Do pierwszego ogłoszonego przez miasto przetargu nieograniczonego na budowę szaletu nie zgłosiła się żadna firma. Został więc unieważniony. Być może drugie podejście spotka się z odzewem. Termin składania ofert w magistracie upływa 21 sierpnia o godz.10.

Korzystanie z toalet zapewne będzie płatne, bo utrzymanie obiektu w czystości kosztuje. Jak wynika ze specyfikacji przetargowej, obiekt ma powstać do kwietnia 2018 r.

mrok

do “Nie ma chętnych na budowę szaletów”

  1. inwestor

    Proponuje skumulowac budowe szaletu z inna inwestycja aby przy wiekszej inwestycji robic mniejsza ktora moze nie byc za bardzo oplacalna.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.