Nie ma mocnych na Krosno

II LIGA MĘŻCZYZN. W meczu dwóch najlepszych drużyn lider z Krosna rozgromił wicelidera z Jarosławia

Trwa zwycięstwa passa koszykarzy Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno. Podopieczni Ryszarda Żmudy pokonali wczoraj w Jarosławiu tamtejszego Znicza i nadal zachowują miano niepokonanej drużyny w tym sezonie. Dla Znicza była to 3 porażka w bieżących rozgrywkach.

O losach meczu w głównej mierze zadecydował początek II kwarty, który MOSiR wygrał 10:0. Od tego momentu goście zaczęli zdecydowanie przeważać, a z jarosławian powoli schodziło powietrze, czego efektem było jednostronne widowisko w dalszej części spotkania.

Po 9-punktowej porażce w pierwszym meczu w Krośnie, gracze Znicza zapowiadali, że w rewanżu zawieszą poprzeczkę jeszcze wyżej. Słowa dotrzymali, ale… tylko w pierwszej kwarcie. Zaczęło się znakomicie dla miejscowych, którzy po celnej trójce Artura Mikołajki wyszli na prowadzenie. Chwilę później po akcji 2+1 w wykonaniu Piotra Pluty po raz pierwszy tego wieczoru przeważali goście (5:6). W dalszej części pierwszej kwarty oba zespoły zdobywały punkty seriami. W momencie, gdy MOSiR odskoczył na pięć „oczek” (5:10), 6 kolejnych punktów zdobył Znicz (11:10). Pierwsza kwarta, głównie dzięki skutecznej grze Jakuba Musijowskiego (10 pkt) zakończyła się minimalną wygraną Znicza. Kolejną odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli krośnianie, którzy zdobyli 10 punktów z rzędu (16:26). W miarę bezpieczna przewaga pozwoliła bowiem gościom na spokojne prowadzenie gry, a przy nadarzających się okazjach powiększanie przewagi. Wśród krośnian pierwsze skrzypce grał Piotr Pluta, po którym w ogóle nie było widać niedawno przebytej kontuzji (wybity palec). Miejscowi próbowali się ogryzać lepiej dysponowanemu rywalowi, ale solidnie punktujący Musijowski i Płocica to zbyt mało, aby nawiązać wyrównaną walkę z ekipą MOSiR-u. Spory wpływ na taki stan rzeczy miała także dobra dyspozycja Michała Barana i Kamila Piechuckiego, którzy łącznie zanotowali wczoraj aż 15 asyst, przy zaledwie 6 wszystkich graczy Znicza.

ZNICZ JAROSŁAW – DC PBS BANK MOSiR KROSNO. 59:86 (16:14, 12:30, 18:25, 13:17)

ZNICZ: Musijowski 17 (1×3), Płocica 13 (3×3), Zając 4, Mikołajko 6 (1×3), Wyka 4 oraz Gazarkiewicz 4, Kus 4, Szczotka 7 (1×3), Urban 0, Dusiło 0, Cukierda 0, Białas 0

KROSNO: Baran 2, Oczkowicz 16 (2×3), Pluta 24 (4×3), Bąk 6, Kamecki 18 oraz Piechucki 12 (3×3), Puścizna 3 (1×3), Fąfara 3, Kaczmarek 0.