Nie ma to jak sobie kopnąć w latarnię lub samochód

Grzegorz-Anton1Od pewnego czasu zacząłem zwracać uwagę w Rzeszowie na nocne wycieczki „zorganizowanych grup młodzieżowych”. Zwykle do owych wycieczek dochodzi w piątki i soboty.

Zbliża się północ i słychać pierwsze dzikie wrzaski. Patrzę przez okno. Idzie grupa zwykle od trzech do pięciu osób, na oko mają około 20 lat. Grupa zwykle nie idzie w linii prostej i w każdej z nich znajduje się jakiś gieroj, którego kilku kompanów uspokaja. Naglę szybki cios z pięści np. w drzwi od pobliskiej klatki schodowej i gęba już się cieszy – pełny sukces, bo pękł jakiś element. Kilka metrów dalej gieroj wyprowadza cios nogą co najmniej jak Steven Seagal. Cios dosięga lusterka samochodu. Zniszczone lusterko leci kilka metrów w powietrzu, po czym roztrzaskuje się o chodnik. Kolejny sukces. Jeszcze uderzenie z pięści w okno kolejnego samochodu i już będzie co opowiadać kolegom na drugi dzień, gdy gieroj wytrzeźwieje. Do swoich opowieści z pewnością doda, ile wyrwał panienek na dyskotece, ile wypił wódki i piw oraz swoje problemy z wymiotami. To jednak nie koniec, bo z mętnym wzrokiem, ledwo stojąc na nogach trzeba zatrzymać jadący samochód i krzyknąć do kierowcy: „No chodź kur…”. Oczywiście koledzy odciągają, ale są dumni, że mają w grupie takiego kozaka.

Kolejna scenka z Rzeszowa. Pięciu chłopców bez koszulek (temperatura około 2 stopni Celsjusza na plusie) okłada nogami… latarnię. Co im zawiniła? Nie wiadomo.

Ja natomiast proponuję tym wszystkim nocnym gierojom zapisać się na treningi np. MMA, boks, muay thai czy kick-boxing. Tyle, że jest pewien kłopot, bo trzeba być mężczyzną, a nie gówniarzem. Zapomniałem jeszcze, że tam trzeba wylać hektolitry potu, należy być systematycznym i być charakternym. Na ringu zostaje się sam na sam z przeciwnikiem, a nie atakuje go z pięcioma kolegami. I co najważniejsze – drzwi czy lusterko od samochodu nie oddadzą, a wytrenowany przeciwnik może oddać i to tak, że się zapamięta taką lekcję na całe życie.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
7 lat temu

wąskie drzwi/ pała/ i zimna woda – i po problemie

blokers
blokers
7 lat temu

policja dałaby pare pał,ale zaraz wyskoczy jakaś nawiedzona paniusia od ochrony praw dziecka i…resztę mozesz sobie dopowiedzieć

mamnick
mamnick
7 lat temu

Krótko i na temat:Jakiego mamusiu mnie zrobiłaś-takiego mnie masz!A potem płacz bo gówniarz w kostnicy leży….

fretka
fretka
7 lat temu

Takim to powinna policja gęby przetrzepać, żeby się bali wieczorami na ulice wychodzić. Może by się za naukę w końcu wzięli, a nie tylko postawa roszczeniowa.