Nie miały pracy i założyły własny biznes

Wśród pięciu członkiń krośnieńskiej spółdzielni socjalnej są dwie radne Rady Dzielnicy Polanka (cztery mieszkają w Polance, jedna w Bratkówce). Anna Zielińska, prezes spółdzielni (z lewej) i Joanna Szlemp. Fot. Autor

KROSNO. Spółdzielnie socjalne cieszą się coraz większą popularnością. Mogą je tworzyć m.in. osoby bezrobotne i niepełnosprawne.

Z informacji zamieszczonych na stronie Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych (OZRSS) dowiadujemy się, że w całej Polsce funkcjonuje 517 spółdzielni socjalnych, natomiast na Podkarpaciu jest ich w sumie 41. Najprawdopodobniej w października br. ruszy pierwsza w Krośnie tego typu spółdzielnia, w skład której wchodzi pięć przebojowych młodych kobiet. Spółdzielnia socjalna będzie miała siedzibę w jednym z pomieszczeń na pierwszym piętrze w Dzielnicowym Domu Kultury, gdzie będzie prowadzona działalność kateringowa. Będą produkowane kanapki do automatów, które staną m.in. w szpitalu i w magistracie.

Władze miasta zamierzają wynająć członkiniom spółdzielni lokal o powierzchni 75 mkw na preferencyjnych zasadach. – Nie wyrażamy zgody na dzierżawę DDK w Polance – napisali w liście do prezydenta mieszkańcy Polanki, pod którym podpisało się ok. 200 os.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wiesiek
wiesiek
8 lat temu

I jutro sprowadzą dziewczyny na ziemię.Skarbówka pokaże że Amber Gold kanapki jeszcze nie sprzedali 1 kanapki już mają długi zalegają skarbówce ZUS-owi