Nie można metropolity nazywać chamem

“Arcybiskup Michalik (na zdjęciu) jest takim samym chamem jak Rydzyk” – te słowa Palikota wywołały protesty wielu środowisk nie tylko na Podkarpaciu. Fot. Autor

PRZEMYŚL, KRAJ. Słowa posła Janusza Palikota oburzyły młodzież katolicka i samorząd.

„Często księża są chamami, polski ksiądz prowincjonalny to bardzo
często taki cham, prostak, niewykształcony, który sobie pozwala na tego typu wypowiedzi(….). Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk” – te słowa wypowiedziane przez posła Janusza Palikota w programie Moniki Olejnik „Gość Radia ZET” wzbudziły oburzenie katolickiej młodzieży. Odnosiły się do sugestii dziennikarki, jakoby szef Radia „Maryja” nie przepadał za posłanką z Ruchu Poparcia Janusza Palikota, Anną Grodzką.

Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej oficjalnie zaprotestował przeciw postawie posła zaprezentowanej w tej wypowiedzi. – Takie postępowanie łamie wszystkie normy kulturowe i obyczajowe, a ponadto stanowi poważne wykroczenie w odniesieniu do art. 6 Zasad Etyki Poselskiej – zauważa Paweł Kurasz, prezes Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej podkreślając, że wspomniany artykuł mówi, iż poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu RP. -Abp Józef Michalik jest osobą życzliwą, skromną, o wysokiej kulturze osobistej, nieprzeciętnej mądrości i jednocześnie głębokiej pokorze – podkreślają młodzi katolicy. – Nie godzi się, aby poseł RP swoim zachowaniem uderzał w fundament polskiego Kościoła, który przecież tak bardzo łączy się z historią naszej ojczyzny – dodają. Zarząd Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej nie kryje, że oczekuje od Komisji Etyki Poselskiej zdecydowanej reakcji wobec posła.

Samorząd Przemyśla także oburzony

Nie tylko upoważnieni, ale i zobowiązani do wyrażenia swego oburzenia słowami J. Palikota poczuli się, jak piszą w liście otwartym na oficjalnej stronie przemyskiego Urzędu Miejskiego, prezydent Przemyśla, Robert Choma i przewodniczący Rady Miejskiej Przemyśla, Jan Bartmiński (klub PO). Jak podkreślają forma debaty publicznej, jaką zaprezentował poseł jest nie do przyjęcia nie tylko dlatego, że „(…). jest wymierzona bezpośrednio w osobę cieszącą się powszechnym uznaniem i szacunkiem wielu środowisk w naszym kraju i poza jego granicami.- Wypowiedź ta tym bardziej jest bolesna dla nas, mieszkańców Przemyśla, bowiem dotyczy Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla, hierarchy i człowieka niezwykle skromnego i wrażliwego na sprawy ludzkie, o wielkim autorytecie w Kościele partykularnym i powszechnym, a także wśród osób o odmiennym światopoglądzie – piszą w liście Choma i Bartmiński zachęcając innych do przyłączenia się do ich apelu.

Monika Kamińska

do “Nie można metropolity nazywać chamem”

 1. czekista

  można,można .Jak cham to można

 2. mozambik

  Moim zdaniem można , przy okazji mam pytanie – dlaczego pan rydzyk chadza po sejmie jak po swoim wsród podnieconych pisowców – czy w 21 wieku propagator guseł w nowoczesnym swieckim kraju powinien paradować wsród polityków ?

  • niania

   do mozambika – widzę, że jednak i ty jestes chamem, do sejmu może wejśc każdy, skoro jest tam takie coś jak Grodzka i Palikot, bywał tam nawet pies Saba , sejm to nie jest żadne wyjątkowe miejsce, ale najdłużej działający cyrk, a gdy weźmiemy pod uwage słownictwo posłów (np. Palikota) – to gromadzi sie tam bardzo prymitywne towarzystwo, nadto nie stać cię uszanować czyjejś wiary, poza tym wiek 21 nie jest miarą żadnej nowoczesności – włącz sobie programy z wróżkami (chyba, że to dla ciebie jest nowoczesność), a świeckość = ateizm, czyli wiara w nieistnienie Boga

   • mozambik

    skoro nie umiesz merytorycznie odpowiedzieć nie odzywaj sie – sejm to miejsce gdzie zaden klecha nie powinien być wpuszczany bo nie ma tam zadnych funkcji a jedyne co moze zrobić to namówić jakiegoś posła na dotację która mu się nie nazlezy …czy jestem chamem czy nie nie ty będziesz oceniał – najpierw skończ podstawówkę miernoto chyba ze ci tatuśpzprowiec załatwił po znajomości szujo wstrętna

 3. rzeszowiak2

  Palikot na prezydenta !

 4. ANDRZEJ

  jak się jest burakiem z biłgoraja to i takie wyPOwiedzi,tylko jak chamstwo wybrało już takiego to trzeba im POkazac gdzie jest ich miejsce w OBORZE

 5. Jan

  „…Kościół to największa i najbogatsza korporacja biznesowa, która zarabia krocie i daje zatrudnienie setkom tysięcy pracowników na świcie.
  Jest międzynarodową korporacją zajmującą się kontrolą poddanych oraz sprzedażą usług religijnych (iluzji)…”

  Autor: Richard Dawkins “Bóg urojony” (tytuł oryginalny The God Delusion)

 6. CIBIK

  najgorsze powiedzieć głupiemu, że jest głupi a chama nazwać chamem! na przyszłość cham z przemyśla niech nie zachowuje się jak cham! to, że chodzi w koloratce jeszcze bardziej go w oczach uczciwych ludzi
  /uczciwi są nie tylko katolicy/ pogrąża!

 7. Natalia

  I tylko tak na marginesie: wystarczy spojrzeć na komentarze broniące tu usilnie abp Michalika-jak bije z nich miłość względem bliźniego swego,pierwsza i naczelna zasada chrześcijaństwa. To już zaczyna być znakiem rozpoznawczym naszych” wierzących”;napastliwość,nienawiść i agresja. I do tego identyfikowanie księży i całej hierarchii kościelnej z Bogiem,zaprzeczanie oczywistościom,zadawanie kłamu realiom i dezawuowanie słów wszystkich,którzy ośmielą się wyrażać krytycznie o KK.Boże,widzisz to i nie grzmisz!…

 8. SkyBoy

  A dlaczego to niby tak nie wolno nazwać metropolity? Czy Arcybiskup jest Świętym? To jest normalny człowiek i pracuje w zakładzie pracy, którym jest Kościół. Firmie, która dobrze zarabia a kryzysy finansowe się jej nie imają…
  Palikot dobrze zrobił używając tego słowa i nie jest prawdą by młodzież była tym oburzona a samorząd nie maczał w tym palców po za przewodniczącym Bartmińskim, którego do podpisania się pod listem otwartym namówil prezydent Choma!

  • Polak

   Wobec tego Ciebie też tak można tak nazwać, chociaż skoro tak myślisz , to mam obawy czy jesteś najnormalniejszy.

   • lulz

    Te Polak, co za gowna palisz że z mozgu zrobiła się marmolada?.Czy te zioła są od znanego podkarpackiego posla -zielarza?

    • Kunegunda

     No to teraz już wiem czemu z Twoim rozumem tak kiepsko, może zmień zielarza, bo za bardzo widać Twoje prostactwo, pieniactwo i chamstwo. Powodzenia!

 9. lulz

  No jak nazwac tego jegomoscia,no jak?Kiedy jego podwladny żerujący na ludziach w okolicach dukli zostal przyłapany na wkladaniu brudnych łap malym dziewczynkom w majtki na lekcjach religii,jegomość ten zamiast wyjeb.. tego kleche gdzieś do bantustanu na misje albo do Watykanu na szkolenie,zaczął go usprawiedliwiać.Mamrotal coś w telewizji lokalnej o samotności i żę kazdy klecha jak kazdy chlop nosi to samo w gaciach.Klecha awansowal,pojechal do bogatszej parafii.

  • gość

   Jeśli nie masz pewności, to nie pleć, bo tak właśnie powstają oszczerstwa. To nie jest ksiądz z Dukli, w molestowanie też nie wierzę( dobrze by było gdybyś przeczytał książkę wydaną przez rzekomo molestowaną i wtedy wydał osąd na temat tego człowieka). I jeszcze jedno- nie został awansowany, tylko przeszedł na zasłużoną emeryturę.

   • lulz

    Słuchaj gościu- ofiaro losu i czarnego tałatajstwa.Fakty podaję za lokalnymi mediami i lokalna telewizja .Proponuję przewietrzyc swoja łepetyne zerkając czasem w inne miarodajne zrodła,a nie tylko podniecac się Gościem Niedzielnym czy Rydzyjkowym radyjkiem.Milej lektury.

  • Polak

   Ty zacietrzewiony prostaku, bo czytając Twoja wypowiedź tylko tak można o Tobie powiedzieć, czy nie stać Cię na uruchomienie szarych komórek by rozeznać najpierw zasłyszane plotki i pogłoski, by dopiero potem móc wypowiadać się na ten temat. Umiesz pisać to i z czytaniem sobie jakoś poradzisz. Wszak na Twój temat również mogą coś przykrego i niekoniecznie prawdziwego powiedzieć.

 10. Józef

  „Palikot powinien być ukarany za nazwanie abp. Michalika chamem. Jestem przeciwnikiem obrażania ludzi bez względu na to, czy chodzą w garniturze, czy w sutannie – powiedział w pierwszej części rozmowy z Onetem Leszek Miller. Były premier skomentował też ostre ataki lidera Ruchu Palikota na niego, w związku ze sprawą więzień CIA w Polsce. – Janusz Palikot staje w ten sposób po stronie morderców i terrorystów, co napawa mnie obrzydzeniem i pogardą” ++ materiał do przemyśleń dla ‚jelit grubych , odbytnic..itp.frakcji komuszej pochodzi z wywiadu L.Millera z red.Nizinkiewiczem” ( dla tych oczywiście którzy mają organ myślowy nie stetryczały)

 11. rzeszowiak2

  BRAWO Janusz Palikot !

  NIECH ŻYJE !!!!

 12. czekista

  kiedyś za nie wyparzony pysk ozór obcinano,dzisiaj tylko można nazwać takiego świnią czy chamem a, szkoda bo z przyjemnością wyrwałbym ten plugawy organ razem z migdałami

 13. od pół wieku przemyślanin

  za tego policjanta z Ustrzyk to Janusz powinien tak publicznie nazywać tego inkwizytora 50 razy dziennie przez jakieś 300 lat

 14. Mariusz

  @ Rysiek

  W takim razie przypomnij nam wszystkim co stało się z policjantem, który zatrzymał nietrzeźwą posłankę Śledzińską-Katarasińską.

  • rysiek

   @Mariusz
   nie wiem co sie stało z tym policjantem
   ale moze Ty przypomnij nam co sie stało z policjantką, która zatrzymała wicestarostę Strzyżowa

 15. neokatechumen

  padlina śmierdzi a,wielebna szczególnie.Cham to delikatne

 16. Juhas

  A tak przy okazji, z której toalety korzysta pan/i Grodzka/i męskiej czy damskiej z pisuaru czy klo? Ma chyba dylemat, bo i tu i tu jakoś krępująco musi się czuć jak nie ten/ta to ta/ten.

 17. Kalasanty

  Przecież Cham to biblijne imię….
  O co chodzi?

 18. Kalasanty

  Jak należy nazywać purpurata, który chcąc zemścić się, że policjant skontrolował samochód którym on się poruszał i nie padł na kolana, a wykonał należące do niego czynności – doprowadził poprzez wpływ na trzęsących portkami przełożonych policjanta zwolnienie go ze służby, narażając jego rodzinę w tym małe dzieci na głodowe warunki życia?
  Palikot tak go nazwał, ale nasuwają się też inne określenia.

 19. sławomir

  A niby dlaczego nie? Zachowuje się w swoich wypowiedziach jak zapyziały bucowaty Ćwok.

 20. jelito grube

  purpura na chamstwie i bezczelności jedzie a, ten to szczególne padło

 21. marcin

  Palikot to wyjatkowy debil i szuja. Stworzony i oddelegowany na lewice przez Tuska i Komoruskiego. Taki clown i polityxzna prostytutka

 22. ekar

  Koń jaki jest każdy widzi.

 23. ROMAN

  zawsze w historii mieliśmy- miernoty – zera- zgniliznę- kacapów i chamów- tacy sami z ograniczonymi szarymi komórkami na poziomie pantofelka na nich głosowali – no i teraz mamy co co mamy – kultura- odpowiedni język zachowanie- erudycja- zasady- poczucie godności- ego – są im po prostu obce- nie nauczuł ich dom ani szkoła – są po prostu zgnilizną rakiem który drąży – jak zawsze raka się wycina to i ich należy – wyciąć raz na zawsze- i będzie tak jak należy,

 24. bramkarz

  Opamietajcie sie PALIKOTOPODOBNI kazdy kapłan zasługuje na szczególny szacunek Nie wycierajcie sobie geby a raczej brońcie bo tego wymaga od nas Chrystusowy Kościół

  • swojak

   nie bede bronil pedalow, pedofili i oszustow finansowych !
   Kosciol to my wierni a nie defraudanci i hieny ludzkie !

   • Józef

    Wreszcie durnoto napisałaś kim jesteś , srając nieopatrznie sobie na pustą łepetynę . Mianujesz się swojak i nie myl środowiska Kościoła z Ruchem Palikota!. Sam fakt iż korzystasz i upajasz się środowiskiem J.Urbana i Kotlinowskiego ( źródła tych pierdoł ) robisz się niby wielkim orędownikiem i obrońców nie Ewangelii ,a raczej hasła ” Sadzić , palić , zalegalizować”, co jest w stanie napisać każdy „pętak” (cytat z premiera Tuska) na elewacji co dopiero odnowionej elewacji , jeśli stac go na puszkę spraju!.

   • rex

    Swojaku, jesteś hipokrytą czy cierpisz na schizofremię? Jeśli to drugie, to jeszcze masz szansę się wyleczyć. Piszesz, że nie będziesz bronił pedałów, ale pod wypowiedziami lidera partii, w której roi się od pedałów sie podpisujesz. Hipokryzja to chyba jednak stała cecha wszystkich „lemingów”. Z jednej strony wyzywacie np. Kaczyńskiego od pedałów, z drugiej zachwalacie piewcę pedałów Palikota i tą zgraję z jego klubu (gdzie zasiada m.in. były przestępca karany na napad z „bejsbolem”).

  • Kazek

   Kolego w każdym z nas jest cząstka Chrystusa i dlatego trzeba umieć szanować człowieka i jego pracę. W jedno nie uwierzę ,że Z-ca Komendanta Policji wydawał polecenie anulowania mandatu.

 25. ZB

  ….”Krzyczał na policjanta i machał rękami. Wysiadł z samochodu, zachowywał się agresywnie. – Ty nie wiesz, kim ja jestem! – powtarzał wielokrotnie. Rzeczywiście, Paweł S. nie wiedział. Ta niewiedza, jak się później okazało, kosztowała go bardzo wiele”…..więcej na stronie:
  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/glupi_policjant_z_ustrzyk_dolnych
  Proszę wejść na w/w stronę i ocenić .Po przeczytaniu uważam, że inaczej tego „pana” nazwać nie można.

 26. wiesiek

  Osobniki z równie poważnym autorytecie jak Palikot! Ciebie czytają tysiące czytelników Józio! Jak jesteś poważny autorytet jak Palikot to się ujawnij nie kryj się ze wstydem że na niego głosowałeś!

 27. latexkoloratex

  zgadzam sie z palikotem, ma rację w 200%

 28. Piotrz

  Tak jest ‚swojak’. Nazywajmy ludzi po imieniu. Nie bójmy się ukrywać. Jest wolność słowa i to co napisze to jest moja opinia i nie każdy musi się z nią zgadzać. A że jest internet to mogę to nagłośnić.
  Powiedzmy sobie w prost, że Tusk z Rostowskim to dwie dziwki.

 29. melon

  W sejmie same chamy.

 30. fretka

  A właśnie, że można księży nazywać jak się chcę skoro oni gwałcą dzieci i nic im za to nie grozi, żerują na biednych bogobojnych staruszkach, robią biznesy zamiast pomagać ludziom… dlaczego nie można ich nazwać chamami? Przecież to prawda!

  • Kunegunda

   Skorotak mówisz, to Ty jesteś chamem właśnie. A propos, czy dałaś choć złotówkę kiedyś na składkę, bo tacy jak Ty zawsze najwięcej krzyczą, albo czy zwracałaś się kiedyś o pomoc lub ktoś z najbliższego otoczenie pomocy tej wymagający , prosił i jej nie otrzymał? Widać lubisz plotki i wierzyć w nie. Ale kiedyś mozesz się doczekać , że Ciebie oczernią. Wszak takie doświadczenie moze nauczyłoby Cię rozumu i ostrożności w oskarżaniu innych na podstawie niepopartych dowodami plotek .

   • swojak

    Piszesz o chamstwie czy o skladkach ?
    Zdecyduj sie !
    A prochy ty wziela bo wyglada ze zapomnialas zazyc ??

    • Kunegunda

     Popieram Teresę, rzeczywiście jesteś klasycznym przykładem szybkiego przeobrażenia chama w pana i myślowo nie nadążasz za innymi. Wyglada na to, że to Ty bez prochów obejść się nie możesz. Ciekawe kiedy, przed czy po , lepiej udaje Ci się coś skumać?

 31. przemyślanin

  Byłem 11 kwietnia 2010 roku na wieczornej mszy prowadzonej przez Michalika w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Słyszałem na własne uszy jak padły słowa, że szkoda że samolot rozbił się w sobotę a nie środę. wcześniej była komentowana środowa wizyta strony rządowej. Kiedy to usłyszałem to mało nie spadłem z ławki !!!. Ale kilka dni później kiedy w mediach usłyszałem ponownie wypowiedź Michalika który twierdził, że nic takiego nie zostało powiedziane to …. zwątpiłem we wszystko. Fałsz, kłamstwo, obłuda.
  Dziś kiedy ludzie tracą pracę, żebrzą o zapomogi znów słychać ten kłamliwy ton, że kościół traci, że kościół się nie zgadza, że to wszystko to dla naszego dobra… to w człowieku coś pęka. Palikot nie powinien używać takich słów publicznie ale ma prawo tak myśleć…

  • rex

   To pogrzeb dokładnie w swojej pamięci, a może dokładnie przypomni Ci się, co wówczas powiedział Michalik. Gdybyś był faktycznie na tej mszy, to byś nie powtarzał teraz zmanipulowanych bzdur. Zresztą mniejsza o to, przypomnij sobie co Palkot mówił o zmarłym prezydencie i innych ofiarach katastrofy. Jesli ktos tu jest zwyczajnym chamem to on sam. Chociaż nie do końca tak „zwyczajnym”, bo zaprogramowanym w gabinecie Tuska, gdzie jak twierdzą sami niedawni działacze Ruchu Palikota w rzeczywistości zadecydowano o powstaniu tego ugrupowania. Ot, taki wentyl bezpieczeństwa dla rządu Donka, taka opozycja na niby. Zobacz co się zresztą dzieje w strrukturach Ruchu Palikota choćby w Szczecinie, Krakowie czy Olsztynie, gdzie nazwywają go „oszustem” , „cynikiem” i opuszczają szeregi partii. Wielka szkoda też, że pan Palikot nie krytykował tak odważnie kleru przed kilku laty, kiedy to był głównym „sukienkowym Lubelszczyzny”, wydawał klerykalny tygodnik „Ozon” (słynne hasło „Zakaz pedałowania” to wszak hasło z jego gazety) i mocno trzymł się sutanny biskupa lubelskiego. Dziś wyczuł inny wiatr. Równie dobrze i szybko poglądy zmieni jutro. Byle być na topie i oczywiscie nie zaszkodzic Donkowi i Bronkowi (z tym ostatnim prywatnie są ponoć przyjaciółmi – cóż, jaki prezydent, tacy jego przyjaciele).

 32. zgrzyt

  Czy ćpunów można komentować.

 33. swojak

  Nie tylko nie mozna ale TRZEBA tak nazywac tego co jest CHAMEM !!
  Nie wolno ludziom sugerowac tego co jest nieprawda i CHAMA TRZEBA NAZYWAC CHAMEM bez wzgledu jakie stanowiska zajmuje i kogo reprezentuje.

  • Kunegunda

   Tylko CHAM taki jak Ty może pleść takie androny

  • niania

   pozdrawiam cię chamie

  • lulz

   zgodnie z twoja logiką, tego ktory chcial zgnoic policjanta ktory wlepił mu mandat za szybką jazde tez mozna nazwać chamiskiem

  • teresa

   Do swojaka – myślę że jesteś przykładem jak z chama robi sie pan !

  • rysiek

   dokładnie !

   Policjant nadział się na szosie na przewodniczącego episkopatu Polski arcybiskupa Józefa Michalika. To gorsze, niż gdyby przejechał go samochód.
   Sierżant Paweł S. Harcerz. Kolekcjoner. Idealista. Były policjant. Obecnie aresztant.
   http://www.nie.com.pl/art21281.htm

   Mściwy książe Kościoła
   Numer: 31/2009
   Autor: JOANNA SKIBNIEWSKA

   Paweł S., policjant drogówki w Ustrzykach Dolnych, zatrzymał samochód. Kierował nim watykański ksiądz Stival Cianciarello. Jadąc na wycieczkę po Bieszczadach, nie zapalił świateł i przekroczył prędkość o przeszło 30 km/h. Sierżant postanowił wlepić mu 200 zł mandatu i pouczył, że na bieszczadzkich serpentynach trzeba jechać ostrożnie. Do rozmowy włączył się pasażer. Krzyczał na policjanta i machał rękoma. Wysiadł też z samochodu, zachowywał się agresywnie. Ty nie wiesz, kim ja jestem! – powtarzał wielokrotnie. Ponieważ sierżant nieraz już słyszał takie teksty, nie zareagował, tylko polecił siwemu krzykaczowi wsiąść do auta. Wypisał mandat, życzył szerokiej drogi i pożegnał panów uprzejmie. Zapomniał o tym zdarzeniu jak o tysiącu innych kontrolach drogowych.
   Ludzie z góry
   Po miesiącu został wezwany na dywanik do szefa: Ty naprawdę nie wiesz, z kim zadarłeś? Wtedy dowiedział się, że ów agresywny pasażer to arcybiskup Józef Michalik. Szef Kościoła katolickiego w Polsce zadzwonił do komendy wojewódzkiej, skarżąc się na sierżanta. Ponoszony miłością bliźniego poprosił o ukaranie „nadgorliwego” policjanta. Prośba najważniejszej osoby w kraju to więcej niż rozkaz. Sprawą zajął się ówczesny zastępca komendanta wojewódzkiego w Rzeszowie Jan Zając

 34. Stefan

  Dajcie spokój Grodzkiej. To poprostu jakiś wybryk natury. Ale hipokryzja purpuratów, którzy przygadują społeczeństwu, że jest prymitywne i kocha mamonę jest rzeczywiście chamstwem. Szczególnie, że nie mówi tego szeregowy ksiądz z parafii a grono przytuczonych kacabanów w jakże sromnych sukienkach. Żenada.

  • marian

   Ty jesteś kacabanem do potegi x przy x dażaczym do niskonczoności. Jesli to rozumiesz to odpowiedz.

  • obserwator

   ks Michalik niech idzie do sądu jak mu ta wypowiedz Palikota nie pasuje !!!! niech kler nie wciąga w swoje sprawy młodzieży, ludzi, itp ! to takie proste !!!

 35. Sloma

  Chyba jestem chamem bo na Grodzką nie mogępatrzeć nawet …..

  • czekista

   a z jakich ty Słomów jesteś,bo wiecheć to słoma,snopek ,też słoma a, w końcu gnój też -słoma i ,mówisz żeś z chamów-śmiałe wyznanie no ale ta nacja tak ma

 36. Józef

  Nigdy nie byłem za LMilerem, tutaj zrobię wyjątek : wczoraj w Sejmie prawidłowo określił klub RP.
  A zetem twierdzenie tytularne nie wymaga komentarza , choć spodziewam się tutaj na forum ,że zagoszczą osobniki z Nowin z równie poważnym autorytecie jak Palikot.
  Jedno tylko boli : ilość bezmyślnych elektorów co ich wybrali.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.