Nie można tego przegrać

PLH. Po środowym meczu rywalizacja w I rundzie play-off pomiędzy JKH Jastrzębiem, a Ciarko KH przenosi się do miasta nad Sanem.

W piątek i sobotę obie drużyny zmierzą się w Arenie Sanok. Stan rywalizacji jest korzystny dla rywali, którzy prowadzą 2-0 (gra się do 4 zwycięstw).

Hokeiści Jastrzębia mają zaliczony do rywalizacji bonus i są znacznie bliżej półfinału. Zadowolony po pierwszym meczu był szkoleniowiec rywali Jacek Chrabiński. – Zagraliśmy chyba najlepszy mecz w sezonie. W naszej drużynie nie było słabych punktów. Każdy grał walecznie i bardzo odpowiedzialnie – mówi trener JKH, który zdaje sobie sprawę, że w Arenie Sanok jest niezmiernie ciężko o zwycięstwa. W rundzie zasadniczej sanoczanie dwa razy ograli Jastrzębie u siebie 3-2 po rzutach karnych i 3-1.
– Nie mamy teraz wyjścia musimy wygrać oba mecze – zapowiada szkoleniowiec Ciarko KH, Milan Jancuska. – Przegraliśmy na razie tylko jedną bitwę, ale wojna trwa. Ten mecz w Jastrzębiu zupełnie nam nie wyszedł i trudno powiedzieć dlaczego. Mieliśmy zneutralizować poczynania pierwszej piątki ale to się nie udało i wydaje mi się, że to miało główny wpływ na końcowy wynik – stwierdza trener ekipy Ciarko KH Sanok.

Sannoccy gracze bardzo liczą na doping swoich kibiców. W pierwszym meczu w Jastrzębiu dopingowała ich grupa ponad 200 osób, w piątek i sobotę (na ten dzień wybierają się tez kibice z JKH) w Arenie Sanok można się spodziewać, że trybuny wypełnione będą po brzegi. – Liczymy na wsparcie kibiców, którzy są z nami na dobre i złe. Zawsze odczuwamy ich wsparcie. Piątkowy mecz jest arcyważny i musimy zrobić wszystko, żeby go wygrać. Stawka meczu jest ogromna i zarówno my jak i rywal zdaje sobie sprawę o co gramy. Zapowiada się bardzo ciężki mecz, ale najważniejsze, że zawodnicy są zdrowi – kończy szkoleniowiec sanockiej drużyny.

Gdyby po sobodzie nie wyłoniono finalisty kolejne ewentualne mecze w Jastrzębiu to 15 i 16 luty, a ostatni (gdyby zaszła taka potrzeba) w Sanoku 19 lutego.

CIARKO KH Sanok – JKH JASTRZĘBIE, piątek godz. 18 i sobota godz. 17

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments