Nie odkładaj składania PIT-u

Urzędnicy przypominają, by nie odkładać wizyty w Urzędach Skarbowych na ostatnią chwilę. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Kilkaset osób skorzystało z dni otwartych skarbówki.

Urzędnicy przypominają, by nie odkładać wizyty w Urzędach Skarbowych na ostatnią chwilę. Pomoże to uniknąć kolejek. Dla tych, którzy mają problemy z uporządkowaniem dokumentów, organizowany był Dzień Otwarty.

W Rzeszowskich Urzędach Skarbowych z Dnia Otwartego skorzystało kilkaset osób. W sobotę czynne były wszystkie okienka, a porad i wskazówek udzielało kilkudziesięciu urzędników. Można było skorzystać z pomocy przy wypełnianiu masy formularzy i załączników. Największy problem sprawiało rozliczanie się z dochodów uzyskiwanych za granicą oraz korzystanie z ulg internetowych i rodzinnych.

Czasu do rozliczenia się nie ma już zbyt dużo, a zwlekanie narazi podatników na nerwy związane z czekaniem w kolejkach. Termin ostatecznego rozliczenia się to 30 kwietnia. W ostatnich dniach Urząd Skarbowy wydłuży godziny otwarcia, by każdemu umożliwić rozliczenie się na czas. Jednak nie trzeba iść do urzędu by się rozliczyć. Można to zrobić drogą elektroniczną. Ministerstwo Finansów przygotowało specjalny program, za pomocą którego można to zrobić. Dostępny jest na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl lub www.szybkipit.pl. Tylko około 15 proc. Spośród wszystkich do tej pory złożonych zostało przesłane drogą elektroniczną. Jeżeli większość podatników zdecyduje się pójść osobiście i to w ostatnich dniach, nie będzie można uniknąć kolejek.

bsz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.