Nie ograbiajcie Grabowej

TARNOBRZEG. Mieszkańcy ulicy Grabowej apelują o dokończenie remontu jezdni i chodnika. Mają żal, że sąsiednie ulice wyglądają jak z obrazka, a u nich jeździ się po wertepach

W ubiegłym roku na osiedlu Piastów w Tarnobrzegu budowano kanalizację deszczową. Po zakończeniu prac, niektóre ulice zyskały nowe nawierzchnie, a inne nie. Mieszkańcy ulicy Grabowej czują się pokrzywdzeni. Ich sąsiedzi jeżdżą po eleganckich ulicach, a oni „telepią się” po płytach.

– Nie rozumiem takiego niesprawiedliwego traktowania – bulwersuje się mieszkaniec ulicy Grabowej. – Jeśli prowadzono prace na przestrzeni kilku ulic, można było położyć nową nawierzchnię na wszystkich ulicach, a nie zostawiać jednej, którą zapewne teraz już nikt się nie zainteresuje. Nie wiem, czy zabrakło na nią pieniędzy, czy pojawiły się inne przeszkody, ale tak jak nasi sąsiedzi płacą podatki, tak i my to robimy i chcielibyśmy być traktowani jednakowo.

Ulica Grabowa rzeczywiście utwardzona jest jedynie płytami. Tak było przed budową kanalizacji deszczowej i tak jest teraz. Być może ujeżdżone przez lata płyty, po ponownym ułożeniu dokuczają kierowcom trochę bardziej.

Z tego, co udało nam się jednak ustalić, w projekcie, który obejmował budowę kanalizacji nie było wpisu o budowie drogi asfaltowej, a jedynie o odtworzeniu drogi. Czyli położeniu płyt, z których była wcześniej zbudowana. Nie można więc w tym przypadku mówić o niedokończeniu inwestycji.

Interwencję mieszkańców ulicy Grabowej przekazaliśmy jednak prezydentowi miasta. – Trwają ostatnie prace nad tegorocznym budżetem. Znajdą się w nim pieniądze na inwestycje drogowe. Potrzeby są bardzo duże, ale postaramy się, by te najpilniejsze doczekały się realizacji – przekazało nam biuro prasowe tarnobrzeskiego magistratu.

Mieszkańcom ulicy Grabowej, którzy od roku cieszą się z uzbrojenia swojej ulicy w kanalizację deszczową pozostaje więc tylko uzbrojenie się w cierpliwość i miejmy nadzieję doczekają się nowej nawierzchni i poprawy komfortu jazdy.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments