Nie opłaca się być singlem

Fot. Archiwum

Bardzo nie opłaca się bycie singlem. Dowodzą tego ogłoszone we Włoszech statystyki. Wynika z nich, że ludzie żyjący samotnie wydają aż o 71 procent więcej na jedzenie niż członkowie przeciętnej rodziny, także dlatego, że dużo go marnują.

Badania, przeprowadzone na zlecenie włoskiego związku rolników indywidualnych Coldiretti wskazują, że singiel wydaje miesięcznie na jedzenie i napoje 320 euro, podczas gdy w rodzinie suma ta przypadająca na jedną osobę wynosi 187 euro.

Jednym z głównych tego powodów jest to, że ludzie samotni nie zjadają tego, co zostaje im w lodówkach i wyrzucają znacznie więcej produktów niż rodziny. W ten sposób nakręca się spirala kupowania zbyt dużych opakowań żywności i wyrzucania resztek oraz ponownych zakupów.

Szczególnie, zauważono, zjawisko zwiększonych wydatków na jedzenie dotyczy młodego pokolenia i dominującego w nim stylu życia. Polega on oszczędzaniu czasu kosztem zwiększania wydatków. Przejawem tego jest kupowanie gotowej żywności, co bardzo podnosi kwoty, wydawane na zakupy.

PAP Life, anja

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lussss Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lussss
Gość
lussss

Może niech przeprowadzą badania wśród studentów. Nie widziałem nigdy czy to w akademiku, czy na stancji by sie jakiekolwiek jedzenie marnowało :D