Nie otrzymali pieniędzy za prace przy budowie autostrady

Przy ogłuszających dźwiękach klaksonów na krajową czwórkę wjechał ciężki sprzęt. Fot. Artur Getler

DĘBICA. Na kilka godzin sparaliżowali krajową “czwórkę”

Zdesperowani podwykonawcy zablokowali w piątek na kilka godzin drogę krajową nr 4 w Dębicy. Drogą z minimalną prędkością jeździły samochody ciężarowe i ciężki sprzęt budowlany paraliżując ruch. W gigantycznych korkach kilka godzin stało wielu zagranicznych kibiców jadących na Ukrainę. Drogę zablokowali przedsiębiorcy i pracownicy, którzy pracowali przy budowie autostrady A4 na odcinku od Tarnowa do Dębicy. Jak twierdzą nie otrzymali pieniędzy od stycznia, a nawet grudnia.

W piątek po godz.13 ruch na krajowej czwórce pomiędzy dwoma rondami jeździło około 100 ciężkich pojazdów, zarówno ciężarówek, jak i buldożerów i dźwigów. Poruszały się z minimalna prędkością  około 5 km na godzinę. Z taką samą prędkością zawracały na rondach blokując wjazd na nie. Korki przed obwodnicą Dębicy od strony Rzeszowa rozładowano dopiero około godz. 16. Od strony  Krakowa jeszcze godzinę później nie było pełnej płynności ruchu.

Drogę blokowały firmy, które dostarczały materiały oraz usługi, np. sprzęt budowlany czy transportowy do budowy odcinka autostrady z Tarnowa do Dębicy. Roboty prowadzi tam konsorcjum firm, którego liderem jest Hydrobudowa i firma ta zgłosiła niedawno wniosek o upadłość z zawarciem układu z wierzycielami.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zofia
zofia
8 lat temu

najwiekszy problem, to co pomyslą sobie zagraniczni kibice, bo swoich roboli mozna było bezkarnie wykiwać oto i cały problem , propaganda sukcesu. A propo to gdzie jest to środowe spotkanie z poszkodowanymi firmami??? Może ktos wie.

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

No cyrk się kręci – dwa miliony wisi dług Korbetowi za beton, innym maluczkim kilka tysięcy za wynajem noclegów … a Donald wali w gałę i myśli jak by sobie przedłużyć rządy w PO , gdyż Brukselka z dnia na dzień wymyka się mu rączek?.

stefan
stefan
8 lat temu
Reply to  K. Bimbała

Bimbała a co Tusk ma do płacenia przez prywatne firmy, A jak ja nie zapłacę za prąd to kto jest winny?? Było się zabezpieczyć przy podpisywaniu umowy, a nie jak bydło pchały sie firmy do budowy a4.Chciały sie nachapać to sie nachapały.

wiesiek
wiesiek
8 lat temu

Bardzo podoba się mi reakcja protest! W TVP Info.słyszałem jak jakiś poseł komisji infrastruktury za niepłacenie obwiniał poszkodowanych bankrutów nawet udowadniał że niepłacenie jest przyzwoitością