Nie płać 5 tys. za dwie diody

- 5 tys. zł za urządzenie, w którym jest mikroprocesor kosztujący parę dolarów, dwie diody na podczerwień w dodatku mrugające naprzemian, co wyklucza jakiekolwiek wpływ na organizm (oprócz wrażenia) i również kosztujący parę dolarów jest ewidentnym oszustwem – mówi prof. dr inż. hab. Włodzimierz Kalita z Zakładu Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych na Politechnice Rzeszowskiej. - Gdyby kosztowało 500 zł można by go potraktować jak ciekawy gadżet, który nie zaszkodzi, ale i niewiele pomoże. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Dzwonią do starszych ludzi zapraszając na badania medyczne. Na spotkaniu sugestywnie zachwalają swój produkt, by za chwilę spisać umowę i sprzedać np. rezonator biofotonowy za jedyne… 4900 zł

W marcu dałam się nabrać na cudowne działanie biostymulatora za 4 tys. zł. Do dziś spłacam raty i klnę ze złości na własną naiwność. Kiedy więc w tym tygodniu dostałam sześć zaproszeń do różnych hoteli w Rzeszowie na “badania medyczne”, połączone z demonstracją tego samego urządzenia, ogarnęła mnie złość. Pomyślałam że czas przerwać te oszukańcze praktyki i ostrzec innych ludzi- mówi Eliza Kowalczyk (nazwisko zmienione na prośbę Czytelniczki).

Postanowiłam sprawdzić jak wyglądają te badania i czego mogą się spodziewać zaproszeni na nie goście.

Na własnej skórze
Poszłam z panią Elizą na spotkanie do hotelu na ul. Langiewicza o godzinie 15. Wchodząc minęłam kobietę, która właśnie wychodziła z budynku niosąc pod pachą znajome mi opakowanie z biostymulatorem mini Medic.

W salce siedziało już 15 osób, nam dostało się dwa ostatnie krzesełka w pierwszym rzędzie. Prowadzącymi pokaz była para młodych osób. Zaczęli od tego, że z czasem energia organizmu ulega blokowaniu, ale ich “najnowocześniejszy wyrób medyczny do leczenia falą świetlną rezonansową, mający wszelkie certyfikaty i badania kliniczne za sobą, potrafi ściągnąć tę blokadę. Żeby to udowodnić przeprowadzono test kinezjologiczny, nie mający zresztą nic wspólnego z jakimkolwiek wiarygodnym badaniem. Potem testowanemu zakładano rezonator biofotonowy, a po kilkunastu minutach powtarzano test. Cudowne działanie urządzenia sprawiało, że test wypadał dużo lepiej. Potem usłyszeliśmy, że nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania urządzenia (oprócz osób po przeszczepach, bo w nich płynie energia osoby będącej dawcą!) i kolejno uczestnicy byli wywoływani na korytarz gdzie przechodzili konsultacje medyczne, czyli słyszeli, że zakup urządzenia sprawi, że nie straszne im będą choroby serca, osteoporoza, bolące stawy czy kręgosłup. Osobom, które nie miały pieniędzy proponowano zakup ratalny. Część osób dała się przekonać.

Naiwnych nie sieją…
- Szkoda, że ludzie są tak naiwni i tak podatni na różne tego typu sugestie i wierzą w istnienie urządzeń uzdrawiających. To ciemnogród. Szkoda też, że demokracja pozwala wszystkim na wszystko, że nikt nie może wyciągnąć żadnych konsekwencji w stosunku do naciągaczy, ani policja, ani izba lekarska. Do mnie też zgłaszają się ludzie, którzy kiedyś dali się naciągnąć na łóżko czy fotel masujący kręgosłup lub inne tego typu wynalazki i namawiają mnie teraz na odkupienie ich. Im nie pomogło, ale może komuś pomoże – mówi Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie.

Brońmy się przed oszustami
Według z Federacji Konsumentów w Rzeszowie ofiarami takich firm, padają najczęściej ludzie starsi, bo są łatwym celem do przekonania, zawsze je coś boli i mają stałe dochody – renty, emerytury. A w zdrowie każdy jest chętny zainwestować. Warto pamiętać, że k Każdy, kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa (w domu konsumenta, restauracji, domu kultury) powinien poinformować go na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni bez podania przyczyny oraz wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę (art. 3 ust. 1). Jeżeli tego nie zrobi to konsument może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia (informację można uzyskać z dowolnego źródła). Konsument nie może jednak z tego prawa skorzystać po upływie 3 miesięcy od wykonania umowy.

Anna Moraniec

do “Nie płać 5 tys. za dwie diody”

 1. tomasz

  Na niektorych prezentacjach racza emerytów kieliszkiem wina musujacego (a nawet dwoma) zeby sie pozniej na luzaka podpisywalo umowe kredytowa.

 2. Bożena

  Poznałam niedawno parę 93 latków, którzy dali się łatwo omamić na spotkaniu w warszawskim hotelu, bo rozmawiając z żoną ktoś inny z ekipy podpisywał już umowę z jej nieświadomym zamachu mężem, tak, że podpisał papierki i kupił produkt wart na fakturze 3960 a po przysłaniu 36 rat( staruszkowie twierdza że z nikim nie uzgadnianych) przestraszyli się kwoty, bo przeszło 5 tysięcy!! Urządzenie absolutnie nie na ich dolegliwości -leży bezużytecznie w regale i niczego nie da się cofnąć, bo zakupu dokonano 2 lata temu!. Złość ich bierze i postanowili nie płacić rat, ale nieświadomi tego, że firma R…s już zapomniała o kliencie, a to bank się upomina i to dość ostro i z odsetkami. Bank zarobił na tej transakcji ok.1500 !!

  Tak się u nas mają dobrze takie oszustwa a naiwnych ludzi- faktycznie nie brakuje!! Pytanie tylko czy banki nie mają żadnych informacji, że biorą udział w takim procederze i to na taką skalę?

 3. JAn

  Winić można nie tylko firmy które to robią ale również firmy które dostarczają narzędzi, oprogramowania Call Center które jest opracowane aby jak najwięcej ludzi obdzwonić, dostarczając w raz z oprogramowaniem polskie książki telefoniczne z numerami telefonicznymi abonentów. Zastrzeżenie numeru nic nie dają gdyż nr nie są kasowane z baz danych dostarczycieli oprogramowania. Firmy które tworzą takie oprogramowanie żyją z działalności naciągaczy. Sami naciągacze zarabiają na tym że uda się sprzedać jednej, dwóm osobą na pokazie po zawyżonych cenach. Powinno się tym zająć GIODO, numery telefoniczne w książkach służ odszukaniu abonenta, a w tym przypadku służy do prowadzenia działalności gospodarczej. Firmy które robią takie oprogramowanie przyczyniły się do rozwoju branży naciągaczy. Dochodzi do sytuacji że firmy takie proponują, zakup rezonatory itp. w formie wypożyczenia, a osoba nieświadomie podpisuje umowę kredytową.

 4. right citizen

  „Szkoda też, że demokracja pozwala wszystkim na wszystko, że nikt nie może wyciągnąć żadnych konsekwencji w stosunku do naciągaczy, ani policja, ani izba lekarska” wystarczyło by sprawne sadownictwo nawet na poziomie cywilnym i odszkodowania jak w USA szybko było by po problemie – problemem nie jest demokracja a bajzel w wymiarze sprawiedliwości będący scheda po PRL

 5. sylwia

  to jest ku**a mac takie oszustwo ze sie w głowie nie miesci. ja ma to dziadostwo korzystaja w rodzinie trzy osoby i nikomu nie pomógł. LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGOmało co zapłaciłam gotówka i skurw**yny nie obracali ta gotówka az zadzwonił bank ze nie jest zapłacone i co płacic jeszcze raz 4000

 6. gandi

  ale Was kur…a boli ze ktos porafi sobie zrobic biznes i dobrze zarabiac, jedna sprawa rezonatora, widze ze wiekszosc tu dziala na zasadzie gluchego telefonu, uslyszeli co nieco, poczytali kilka sponsorowanych artykulow i juz sa znawcami tematu. tyko ze jak wczesniej ci sami wypowiadali sie o amber goldzie itp to juz pozapominali jak sami ich reklamowali w sowich marnch brukowcach.
  a czy np naciaganei osob na dodatek do emerytury 200 zl w zamian za mieszkanie czy inna wlasnsc to nie oszustwo i naciaganie, zus to tez sama sciema, albo jak kupujesz telefon za zlotowke a potem splacasz go 2 razy drozej to nie oszustwo, do niech sie dopierdol…cie internetowi awanturnisci a nie podlapujecie najprostsze rzeczy.

 7. Monika

  trafiłam tu zupełnie przypadkiem, bo siostra babci kupiła to urządzenie i jak każdą tego typu pierdołą jest ślepo zachwycona i zastanowiło mnie jedno – czemu Krystyna pisze o sobie w rodzaju męskim? to też sprawka rezonatora? nie chcę zamiast cioci mieć wujka :/

 8. Krystyna

  Mamy wolność słowa więc napiszę co o tym myślę.
  Dwa miesiące temu mnie przewiało podczas mycia okien. Na rehabilitacje zapisali mnie na MARZEC!!!!
  6 MIESIĘCY OCZEKIWANIA. To jest dopiero oszustwo. Całe życie człowiek sumiennie płaci ZUS wierząc że coś z tego będzie miał. Co miałem zrobić bolało mnie i kupiłem minimedic i na szczęście mi pomogło. Jestem bardzo wdzięczny a tym którzy nie korzystali radzę by chociaż spróbowali i potem się wypowiadali.

 9. ilona

  kupiłam to urządzenie, faktycznie cena spora, początkowo też się bałam że będę musiała oddać i nie zwrócą mi pieniędzy, ale nosiłam cały czas i po kilkunastu dniach poczułam jakby ból słabł (kręgosłup) wcześniej kupowałam też wszystkie kosmodyski i inne buble, ale nic nie było skuteczne, dopiero teraz trafiłam na coś co mi naprawdę pomaga.

 10. anka

  a ja kupiłam i mi pomaga w walce z bólami kolan, mogę w końcu normalnie chodzić! więc nie wiem o co wam chodzi.

 11. ROMAN

  gonić dziadostwo na cztery strony świata – a przed wydanie kasy myśleć.

 12. Antoni

  posciel welniana to samo oszustwo

 13. stary

  wczoraj tez dostalem takie zaproszenie, nawet prezent obiecali dla malzenstw poszedlem na 17 do prezydenckiego i wlasnie bylo to otumanianie. wiecie ilu ludzi chcialo to kupic. spora grupka sie ustawila. fajnie przemyslany biznes. przebitka lepsza jak na dzinsach gdy do turcji jezdzilem za komuny. i wszystko w majestacie prawa bo kto mi zabroni dwie diody za cztery tysie sprzedac

 14. juss

  a co myślicie o pościeli wełnianej? tylko tak mądrze odpisujcie!

 15. wiesiek

  Ależ bardzo dobrze działa to urządzenie za 4900 zł. Zacząłeś człowieku myśleć poprawiła ci się praca umysłu rozsądnie teraz myślisz że wydałeś pieniądze oszustom.I to jest plus tego urządzenia

  • Mojsze Interes

   Gdyby jeszcze jedli glowy od sledzi to dopiero by nabrali rozumu. Aj, waj !! Co za specyjal !!
   Glowy sledziowe TYLKO za jedyne 50 zlotych kilogram !
   OKAZJA JAKICH MALO !! Rozumu przybywa bardzo szybko do glowy !!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.