Nie płać za coś, co możesz mieć za darmo

– Zawsze można liczyć na bezpłatną pomoc przy wypełnianiu formularzy – deklaruje Małgorzata Bukała, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Rzeszowie. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. ZUS za darmo pomoże wypełnić wniosek o umorzenie nieopłaconych składek.

Na stronach internetowych pojawiły się oferty firm dotyczące odpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosku o umorzenie nieopłaconych składek w ramach tzw. ustawy abolicyjnej. – Przypominamy, że w każdej jednostce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można otrzymać bezpłatną pomoc przy wypełnianiu niezbędnych formularzy. ZUS przygotował także szczegółowe ulotki informacyjne dostępne w Salach Obsługi Klienta oraz na stronie www.zus.pl.– mówi Małgorzata Bukała, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Rzeszowie.

Możliwość umorzenia składek na ubezpieczenia społeczne od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r. przewiduje ustawa z dnia 9 listopada 2012 r. o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność.

W ZUS-ie pomogą wypełnić druki
Jakie dokumenty trzeba więc złożyć, by zostać objętym abolicją? – W przypadku osób nieprowadzących pozarolniczej działalności w dniu 1 września 2012 r. oraz w dniu złożenia wniosku o umorzenie jedynym dokumentem jest poprawnie wypełniony wniosek o umorzenie należności dostępny na stronie www.zus.pl. Osoby prowadzące pozarolniczą działalność w dniu 1 września 2012 r. albo w dniu złożenia wniosku o umorzenie muszą złożyć następujące dokumenty: poprawnie wypełniony wniosek o umorzenie należności, wypełniony “Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc “de minimis” (formularz dostępny jest w jednostkach ZUS oraz na stronie: http://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=8387) lub wypełniony “Formularz informacji przedstawianych przez wnioskodawcę” – w przypadku ubiegania się o pomoc “de minimis” w rolnictwie lub rybołówstwie (formularz dostępny jest w jednostkach ZUS oraz na stronie: http://www.dziennikustaw.gov.pl/D2010121081001.pdf), oświadczenie zawierające informacje niezbędne do ustalenia kategorii ratingowej (druk oświadczenia jest dostępny w jednostkach ZUS oraz na stronie: www.zus.pl/), wszystkie zaświadczenia o pomocy de minimis, które otrzymały w roku, w którym ubiegają się o pomoc oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat (mogą to być również oświadczenia tych osób o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie) albo oświadczenia, że nie otrzymały pomocy de minimis w tym okresie – mówi rzecznik.

am

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ryszardwiesiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Zgadzam się z p.Wiesiek. Kilka lat temu byłem na komisji powypadkowej. Lekarz który orzekał był innym człowiekiem, od tego który był na pieczatce. Czyli nic się nie zmieniło.

wiesiek
Gość
wiesiek

ZUS miom zdaniem jest to organizacja przestępcza wyłudzająca od społeczeństwa tzw.składki i nie wiarygodna. Mnie 2 stycznia 2012 r.komisja ZUS w 2 osobowym składzie uzdrowiła podpisał się na orzeczeniu specjalista 3 nie obecny . Żadem adwokat sądowy prawnik nie powiedział mi że orzeczenie to jest nie ważne nawet więcej wszyscy twierdzili że podpisane jest ważne. Świadczy to o powiązaniach korupcyjnych ZUS z sądem.