Nie podbili Gdańska

Na etapie ćwierćfinału zakończył się udział siatkarzy Asseco Resovii w finałowym turnieju PreZero Grand Prix, który rozgrywany był w Gdańsku. Ekipa z Rzeszowa nie sprostała Jastrzębskiemu Węglowi.

W ćwierćfinałowej rywalizacji Asseco Resovia wygrała pierwszego seta i wydawało się, że są na dobrej drodze do awansu do półfinału. Niestety w II partii już od samego poczatku warunki dyktowali rywale doprowadzając do tie-breaka. W nim był prawdziwa sinusoida po obu stronach siatki. Najpierw prowadzili jastrzębianie, a chwilę później rzeszowianie. Na wyróżnienie zasługiwała gra m.in. Nicolasa Szerszenia i Bartosza Mariańskiego. Emocji nie brakowało do końca spotkania. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali podopieczni Luke’a Reynoldsa wygrywając 15:13. – Chłopaki odczują trud tego spotkania. Musieliśmy walczyć przez trzy sety, ale zaprezentowaliśmy fajną grę. Po pierwszym secie zmieniliśmy taktykę i okazała się ona dużo lepsza. Cieszymy się, że wygraliśmy i jesteśmy w półfinale, bo na początku nie wyglądało to dobrze – mówił Michał Szalacha, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 1-2 (25:23, 19:25, 13:15)

Asseco Resovia: Woicki 1, Szerszeń 23, Krulicki 12, Mariański 4, Domagała 1

Jastrzębski Węgiel: Popiwczak 2, Gierżot 10, Wawrzyńczyk 20, Biniek 1, Szymura 12, Szalacha.

MVP: Stanisław Wawrzyńczyk

W innych ćwierćfinałach: GKS Katowice – MKS Będzin 2-0 (27:25, 25:21). MVP: Jakub Szymański. KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1-2 (25:22, 23:25, 9:15). MVP: Wojciech Żaliński. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów 0-2 (23:25, 21:25). MVP: Karol Kłos. Półfinały: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 1-2 (24:26, 25:22, 6:15). MVP: Michał Gierżot. Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 1-2 (25:17, 21:25, 8:15). MVP: Kacper Piechocki. Mecz finałowy i o 3 miejsce zakończyły się po zamknięciu gazety.