Nie pokazuj swojego prawdziwego oblicza w pracy

Czasem może się okazać, że taktowne milczenie może być bardziej sprzyjające dobremu samopoczuciu niż zdradzanie kolegom z pracy tego, co rzeczywiście myślimy i czujemy. Fot. Archiwum

- Bądź sobą – to najczęściej powtarzany slogan. Niestety ta rada powtarzana przez speców od samorozwoju nie sprawdza się w miejscu pracy. Naukowcy radzą, aby w pracy nie pokazywać swojego prawdziwego ja, bo może to zaszkodzić karierze.

Badania przeprowadzone przez naukowców z University of Greenwich w Londynie wskazały, że swoje prawdziwe „ja” najchętniej odkrywamy przed rodzicami, następnie przyjaciółmi, a na końcu partnerami. Psychologowie zapewniają, że bycie sobą to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie harmonii i zapewnienie sobie szczęścia.
Z badań wynika, że zdecydowanie mniej chętnie odsłaniamy swoją prawdziwa twarz przed współpracownikami. Jak wskazują badania, taka strategia okazuje się być słuszna. Zdaniem badaczy nadmierne odkrywanie własnego ja i wyrażanie swoich myśli i emocji nie sprzyja rozwojowi kariery zawodowej.

- Często słyszymy, że sekretem szczęścia jest bycie sobą albo wyrażanie swoich prawdziwych emocji. Niestety ta rada nie działa w miejscu pracy – wyjaśnia prowadzący badania dr Oliver Robinson z University of Greenwich w Londynie.

- W pewnych okolicznościach może się okazać, że uprzejmy uśmiech lub taktowne milczenie mogą być bardziej sprzyjające dobremu samopoczuciu niż zdradzanie kolegom z pracy tego, co rzeczywiście myślimy i czujemy – podsumowuje Robinson.

PAP Life, anja

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.