Nie pozwolimy na likwidację ogródków

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Czy działkowcy obalą rząd?

Kilkuset działkowców z całego Podkarpacia przy wyciu syren protestowało w środę (5.06) przed Urzędem Wojewódzkim. Nie zgadzają się z polityką rządu, który chce zlikwidować ogródki działkowe i przekazać je gminom.

– Do 17 czerwca mamy opuścić ogródki działkowe przy ul. Lwowskiej – powiedział Edward Wajda (62 l.) z Rzeszowa, właściciel ogródka działkowego Energetyk 1. – Zdecydował o tym prezydent, bo do naszych ogródków ma być przyniesione targowisko z ul. Dołowej. Mamy opuścić 60 działek o powierzchni 2,8 hektara. Nawet nie wiemy, gdzie mamy przenieść ławki i cały sprzęt ogrodowy.

Działkowcy za pośrednictwem wojewody Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej przekazali petycję do premiera Donalda Tuska. Chcą, żeby rząd wycofał się z pomysłu przekazywania ogrodów samorządom i żeby nie zabierał im tych działek.

and

[print_gllr id=85628]

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
malyDłudoletniPiotrustak to widzempiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maly
Gość
maly

Impreza czysto polityczna firmowana przez SLD i Ruch Palikota.Decyzję o istnieniu czy też nie danego ogrodu podejmuje Prezydent i Rada Miasta przy opracowywaniu planów przestrzennego zagospodarowania .Od Prezydenta zależy czy dany ogród ma być zlikwidowany czy też nie. Nadmienię że sam posiadam taką właśnie działkę i śmieszy mnie rozumowanie zarządów

Dłudoletni
Gość
Dłudoletni

Po co te krzyki ? Posiadam działkę samorządową od 30 lat płace podatek jak wszyscy dzierżawcy w Polsce nie utrzymuje zarządów ,prezesów i innych przydupasów .Ludzie o co walczycie? Boncie działkowcami na swoim .

tak to widzem
Gość
tak to widzem

Niech sobie kupią te ziemie pod działki za cenę rynkową, zamiast wyciągać ręce po nie swoje u krzyczeń, że im się dzieje krzywda jak państwo egzekwuje swoje prawo.
Poza tym, w pewnych rejonach działki są jakiś nieporozumieniem – jak np Nasz Gaj przy Pwst. Wawy – te tereny powinny być lepiej zagosodarowane,

Piotrus
Gość
Piotrus

Jasne!. W tym miejscu aż się patrzy, nowy hipermarket czy inna galeria.

piotr
Gość
piotr

Nie wiem czym się ludzie przejmują – całe życie grile imprezy a teraz się skończyło – proste kupić działke i tam imprezować. Nie widzę problemu – za komuny było dobrze ale teraz już tak nie ma i bardzo dobrze. Zamiast tych powinny być jakieś parki albo cos innego kto to widział w centum miasta działkowiczów.

Piotrus
Gość
Piotrus

Park miejski czyli Galeria Handlowa.

olo
Gość
olo

Trawa pięknie też w szafie rośnie. Pozdro dla zielarzy.