Nie pozwolimy na likwidację ogródków

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Czy działkowcy obalą rząd?

Kilkuset działkowców z całego Podkarpacia przy wyciu syren protestowało w środę (5.06) przed Urzędem Wojewódzkim. Nie zgadzają się z polityką rządu, który chce zlikwidować ogródki działkowe i przekazać je gminom.

- Do 17 czerwca mamy opuścić ogródki działkowe przy ul. Lwowskiej – powiedział Edward Wajda (62 l.) z Rzeszowa, właściciel ogródka działkowego Energetyk 1. – Zdecydował o tym prezydent, bo do naszych ogródków ma być przyniesione targowisko z ul. Dołowej. Mamy opuścić 60 działek o powierzchni 2,8 hektara. Nawet nie wiemy, gdzie mamy przenieść ławki i cały sprzęt ogrodowy.

Działkowcy za pośrednictwem wojewody Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej przekazali petycję do premiera Donalda Tuska. Chcą, żeby rząd wycofał się z pomysłu przekazywania ogrodów samorządom i żeby nie zabierał im tych działek.

and

do “Nie pozwolimy na likwidację ogródków”

 1. maly

  Impreza czysto polityczna firmowana przez SLD i Ruch Palikota.Decyzję o istnieniu czy też nie danego ogrodu podejmuje Prezydent i Rada Miasta przy opracowywaniu planów przestrzennego zagospodarowania .Od Prezydenta zależy czy dany ogród ma być zlikwidowany czy też nie. Nadmienię że sam posiadam taką właśnie działkę i śmieszy mnie rozumowanie zarządów

 2. Dłudoletni

  Po co te krzyki ? Posiadam działkę samorządową od 30 lat płace podatek jak wszyscy dzierżawcy w Polsce nie utrzymuje zarządów ,prezesów i innych przydupasów .Ludzie o co walczycie? Boncie działkowcami na swoim .

 3. tak to widzem

  Niech sobie kupią te ziemie pod działki za cenę rynkową, zamiast wyciągać ręce po nie swoje u krzyczeń, że im się dzieje krzywda jak państwo egzekwuje swoje prawo.
  Poza tym, w pewnych rejonach działki są jakiś nieporozumieniem – jak np Nasz Gaj przy Pwst. Wawy – te tereny powinny być lepiej zagosodarowane,

 4. piotr

  Nie wiem czym się ludzie przejmują – całe życie grile imprezy a teraz się skończyło – proste kupić działke i tam imprezować. Nie widzę problemu – za komuny było dobrze ale teraz już tak nie ma i bardzo dobrze. Zamiast tych powinny być jakieś parki albo cos innego kto to widział w centum miasta działkowiczów.

 5. olo

  Trawa pięknie też w szafie rośnie. Pozdro dla zielarzy.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.