Nie przyjęli nieszczerych odznaczeń

2. Rajmund Aschenbrenner odbiera wyróżnienie z rąk przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Kołka, pośrodku prezydent miasta Norbert Mastalerz. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Afera na uroczystej sesji. Byli prezydenci Tarnobrzega nie odebrali odznaczeń od urzędującego Norberta Mastalerza

W 419 rocznicę powstania Tarnobrzega, na uroczystej sesji Rady Miasta wręczono Cezaremu Kucharskiemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta, a legendzie tarnobrzeskiej palestry, adwokatowi Rajmundowi Aschenbrennerowi medal Sigillum Civis Virtuti.

Raz do roku władze Tarnobrzega przyznają tak wysokie odznaczenia. W tym roku do grona najznamienitszych obywatelki miasta dołączył znany piłkarz, a obecnie poseł Rzeczpospolitej Polskiej Cezary Kucharski, z którym KS Siarka jedyny raz w historii wywalczył awans do I Ligii, a także Rajmund Aschenbrenner, prawnik i społecznik, członek zarządu Światowego Związku Armii Krajowej, który swą postawą zawodową i obywatelską zawsze stał po stronie sprawiedliwości.

Podczas wczorajszej sesji wręczono także medale “Zasłużony Tarnobrzeżanin”. Otrzymali je: Jan Dziubiński, Stanisław Żwiruk, Wiesław Lichota, Kazimierz Karkut, Wasilij Pietrow, Zbigniew Kantorowicz, Adam Kuzdraliński, Wacław Salamucha, Anna Pintal i Bogusław Szwedo.

Jan Dziubiński, były prezydent nie przyjął odznaczenia. Jak tłumaczył później dziennikarzom decyzję taką podjął z dwóch powodów. Po pierwsze od początku kadencji urzędującego obecnie Norberta Mastalerza nie usłyszał ani jednego dobrego słowa o tym, co po sobie pozostawił, a po drugie nikt go wcześniej nie poinformował o tym, że ma być nagrodzony. Dowiedział się o tym z zaproszenia na uroczystą sesję Rady Miasta i było to dla niego przykre. Na sesję nie przybył także były prezydent Stanisław Żwiruk.

mrok

do “Nie przyjęli nieszczerych odznaczeń”

  1. Józef

    Wielkie zażenowanie musi budzić nie tylko C.Kucharski ,ale reszta amatorów walenia w gałę ekipy Tuska. czy to nie jawna kpina z narodu jeśli w sytuacji prawie codziennych katastrof na drogach, czy kilku katastrof na kolei minister Nowak załapał się do wyjazdu promocyjnego w Rzymie. Czy w naszym kraju może być normalnie ??- w/g mnie na pewno NIE.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.