Nie rozmawiaj przez telefon i zapnij pasy

Fot. Policja

PODKARPACIE. Od rana podkarpaccy policjanci prowadzą działania pod kryptonimem „TELEFON – PASY”.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa, sprawdzają też czy kierowcy korzystający z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu robią to zgodnie z przepisami. Akcja zakończy się w niedzielę wieczorem.

Jak wynika ze statystyk bezpieczeństwa ruchu drogowego, aż 35% kierowców korzysta z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu niezgodnie z przepisami. Tym samym stwarzają oni bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowca rozmawiający przez telefon trzymany w dłoni odwraca swoją uwagę od tego, co dzieje się na drodze, nie zawsze właściwie reaguje na sytuacje zdarzające się w ruchu ulicznym, a mając jedną rękę zajętą trudniej jest mu wykonywać samochodem niektóre manewry. Zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. z 2005r. Nr 108 poz. 908 z późn. zm.) Kierującemu pojazdem zabrania się „korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku”.

KWP/pb

do “Nie rozmawiaj przez telefon i zapnij pasy”

  1. VV

    Czy tak trudno zainwestowac w bluetoth lub sluchawki za 20 zl? Popieram akcje. Wlos sie jezy na glowie jak sie widzi setki kierowcow podczas prowadzenia pojazdu z telefopnem przy uchu.

  2. Marek M.

    Ja proponuję policji w Krośnie przyjrzeć się taksówkom 9199.
    Nie mają oni centrali tylko taksówkarze w czasie jazdy odbierają telefony,przekazują dalej zlecenia czym zagrażają bezpieczeństwu innych użytkowników a przede wszystkim pasażerom taksówki.
    Jadąc taką taksówką kierowca mało co nie wpadł do fosy bo mu na raz zadzwoniły dwa telefony i już mu biednemu zabrakło reki do kierowania autem.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.