Nie skazujcie nas na izolację i wykluczenie!

- Jest czas, aby uwzględnić nasze postulaty i nie skazywać nas i kolejnych pokoleń mieszkańców na izolację i wykluczenie – apelują mieszkańcy. Fot. Autor

KMIECIE, BIAŁOBRZEGI. Mieszkańcy walczą o kładkę.

- W związku z odmową budowy przejazdu gospodarczego pod budowaną autostradą A-4 w miejscowości Budy Łańcuckie, my mieszkańcy Przysiółka Kmiecie, zwracamy się z prośbą o zaprojektowanie i budowę kładki nad autostradą w naszej miejscowości – apelują mieszkańcy w piśmie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.
- Teraz, kiedy widzimy, że budowa przedmiotowego odcinka autostrady przedłuży się i nie zostanie on oddany do użytku przed EURO 2012 jest czas, aby uwzględnić nasze postulaty i nie skazywać nas i kolejnych pokoleń mieszkańców na izolację i wykluczenie – apelują mieszkańcy.

- Proponowane alternatywne rozwiązanie pozwoliłoby na ułatwienie komunikacji nas mieszkańców Przysiółka Kmiecie pozostających między pasem autostrady, a rzeką Wisłok z centrum wsi. Znajduje się tam szkoła, kościół, dom kultury, biblioteka i połączenia autobusowe. Budowa kładki nad autostradą byłaby szczególnie ważna dla dzieci, skracając im kilkakrotnie drogę do szkoły, czy też ludzi starszych. Wszystkim pozwoliłaby na skomunikowanie się z centrum wsi pieszo lub rowerem – informują ludzie z Przysiółka.

- Skoro wykonuje się blisko siebie przejścia dla zwierząt, to liczymy, że nie zostaniemy potraktowani gorzej… Po zakończeniu inwestycji, aby przedostać się na drugą stronę autostrady, będziemy musieli dokonywać około 2,5 km objazdu drogami serwisowymi znajdującymi się wzdłuż autostrady. GDDKiA zawsze odpowiadała negatywnie na nasze postulaty, nie widząc żadnego problemu w zaistniałej sytuacji – zwracają uwagę ludzie.

- Zwróciliśmy się także z prośbą o pomoc do posła Zbigniewa Rynasiewicza. Wyraził on zdziwienie, że nie zachowano w ciągu naszej drogi żadnego ciągu komunikacyjnego – informuje Maciej Biały, radny powiatu łańcuckiego.

Justyna Paszkiewicz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.