Nie umieszczą ICENT w „energetyku”

RZESZÓW. Ratusz poszuka innej lokalizacji dla interaktywnego centrum edukacji

Po naszym piątkowym artykule urzędnicy Tadeusza Ferenca poszli po rozum do głowy i wycofują się z niedorzecznego pomysłu, by umieścić Interaktywne Centrum Edukacji Naukowo-Technicznej (ICENT) w obskurnym budynku Zespołu Szkół Energetycznych.

Przypomnijmy, że ICENT ma być czymś w rodzaju podkarpackiego Centrum Nauki „Kopernik”. W zamyśle pomysłodawców centrum popularyzujące wiedzę wśród dzieci i młodzieży powinno mieścić się w zbudowanym od podstaw obiekcie o innowacyjnej architekturze na miarę XXI wieku, najlepiej gdzieś w okolicach bulwarów nad Wisłokiem.

Tymczasem urzędnicy Tadeusza Ferenca chcieli „odfajkować” temat i umieścić ICENT w położonym przy obwodnicy południowej starym gmachu Zespołu Szkół Energetycznych, który opustoszeje za kilka miesięcy. To wzbudziło zaniepokojenie twórców koncepcji centrum.

Liczne głosy krytyki wpłynęły na szczęście na zmianę nastawienia ratusza. Urzędnicy chcą teraz poszukać innego miejsca dla ICENT. Urząd Miasta zapowiada, że zostanie wskazanych kilka potencjalnych lokalizacji, które będą analizowane i porównywane.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments