Nie wracać do Krakowa. ZDJĘCIA

Sanoccy hokeiści odnieśli w Krakowie jedno cenne zwycięstwo i do zdobycia mistrzowskiego tytułu potrzebują już tylko dwóch wygranych. Fot. Wit Hadło

HOKEJ. PLH. We wtorek i środę w “Arenie Sanok” mecze, w których podopieczni Marka Ziętary mogą sobie zapewnić mistrzostwo Polski.

- Wykonaliśmy w Krakowie plan minimum – tak o weekendowych meczach pod Wawel wypowiadał się trener Ciarko PBS Bank Sanok, Marek Zietara. Jego podopieczni w piątek przegrali 2-5, by dzień później ograć mistrzów Polski 3-2 i objąć prowadzenie w finałowej rywalizacji 2-1.

ZOBACZ ZDJĘCIA

- Nie chcemy wracać do Krakowa i finałową rywalizację postaramy się rozstrzygnąć w dwóch najbliższych meczach w Sanoku. Absolutnie nie czujemy się jednak już mistrzami. Przed nami ciąg dalszy finałowej batalii, ale nie ukrywam, że liczymy na naszych kibiców i mam nadzieję, że w środę będziemy mogli świętować mistrzostwo – mówił po sobotnim meczu obrońca Ciarko PBS, Roman Gurican.

Wyciągnęli wnioski
Po porażce w pierwszym meczu w Sanoku, w kolejnym krakowianie za wszelką cenę dążyli do wyrównania stanu rywalizacji. Mecz wprawdzie lepiej zaczęli gospodarze, ale na odpowiedź sanoczan w postaci dwóch goli nie trzeba było długo czekać. Jednak później inicjatywę przejęli gospodarze. – W piątek złapaliśmy za dużo kar i dlatego przegraliśmy. W sobotę bardzo uważaliśmy i było już zdecydowanie lepiej pod tym względem – analizował Gurican. Sobotni pojedynek sanoczanie rozpoczęli od prowadzenie, później dwoma trafieniami odpowiedziała Cracovia, ale ekipa Marka Ziętary dzięki znakomitej postawie w ostatniej tercji potrafiła odwrócić losy pojedynku. – Ogólnie było to trzecie z rzędu znakomite spotkanie. W sobotę zagraliśmy zdecydowanie lepiej i konsekwentniej, niż dzień wcześniej. Nie popełnialiśmy tylu błędów, co w piątek. Decydująca była trzecia tercja, bo w sytuacji, gdy po dwóch tercjach przegrywaliśmy 1-2, postawiliśmy wszystko na jedną kartę i przeszliśmy do gry na trzy formacje. Kilka roszad w tych formacjach dało świetny efekt i bardzo się cieszę, że z tak ciężkiego terenu wywieźliśmy jedno zwycięstwo – podsumował dwumecz w Krakowie trener Marek Ziętara.

Rohacek nie składa broni
Po sobotnim mecz rozczarowania nie krył z kolei opiekun “Pasów”, Rudolf Rohacek. – Dobry mecz, ze złym końcem dla nas. Bramka na 2-2 była strzelona za łatwo. Sanok potrafił wykorzystać grę w przewadze, my nie. Szczęście tym razem było po stronie rywala. Walka toczy się dalej. My musimy wygrać trzy mecze, Sanok dwa i na pewno ta rywalizacja dostarczy jeszcze wielu emocji – powiedział trener Cracovii.

PIĄTEK

COMARCH CRACOVIA    5
CIARKO PBS BANK    2
(1-2, 2-0, 2-0)
1-0 Kostuch (2.), 1-1 Dziubiński (4.), 1-2 Strzyżowski (16.), 2-2 Martynowski (30. – w przewadze), 3-2 Piotrowski (38.), 4-2 Kostuch (44. – w przewadze), 5-2 L. Laszkiewicz (47. – w przewadze)
CRACOVIA: Radziszewski – Wajda, Besch, L. Laszkiewicz, D. Słaboń, Sarnik – Prokop, Kulik, Martynowski, Dvorak, Kostuch – Kowalówka, Witowski, Sucharski, Rutkowski, Piotrowski – Dulęba, Lenius, Kosidło, Biela, Chmielowski
CIARKO: Odrobny – Mojzis, Dronia, Vozdecky, Zapała, Kolusz – Kotaska, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Kubat, Gurican, Vitek, Krzak, Strzyżowski, Skrzypkowski, Meciejewski, Mermer, Milan, Radwański.

Sędziowali: Grzegorz Dzięciołowski i Włodzimierz Marczuk. Kary: 6 i 12 min. Widzów 2400. Stan rywalizacji play-off (do 4 zwycięstw): 1-1

SOBOTA

COMARCH CRACOVIA    2
CIARKO PBS BANK    3
(0-0, 2-1, 0-2)
0-1 Dziubiński (10.), 1-1 Kostuch (33.), 2-1 Chmielewski (39.), 2-2 Vozdecky (48.), 2-3 Krzak (56. – w przewadze)
CRACOVIA: Radziszewski – Wajda, Besch, L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik – Prokop, Kulik, Martynowski, Dvorak, Kostuch – Kowalówka, Witowski, Sucharski, Rutkowski, Piotrowski – Dulęba, Lenius, Kosidło, Biela, Chmielowski
CIARKO: Odrobny – Mojzis, Dronia, Vozdecky, Zapała, Kolusz – Kotaska, Rąpała, Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Kubat, Gurican, Vitek, Krzak, Strzyżowski, Skrzypkowski, Meciejewski, Mermer, Milan, Radwański.

Sędziowali: Paweł Meszyński i Zbigniew Wolas. Kary: 10 i 8 min. Widzow 2600. Stan rywalizacji play-off (do 4 zwycięstw): 2-1 dla Ciarko PBS Bank. Kolejne dwa mecze w Sanoku (13 marca – godz. 18, 14 marca – godz. 18).

Marcin Jeżowski, Kraków

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.