Nie wszystkie busy stają przy Europie II

Nadal busy trzech przewoźników odjeżdżają sprzed klasztoru ojców Bernardynów, a czterech innych z parkingu przy Europie II. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Trzech przewoźników nadal zabiera pasażerów sprzed klasztoru ojców Bernardynów.

Od 1 marca na parkingu przy centrum handlowym Europie II został utworzony dworzec busów. Miały tam zatrzymywać się wszyscy prywatni przewoźnicy, jednak okazało się że z siedmiu firm wożących pasażerów, tylko cztery tam podjeżdża.

Nadal więc trzech przewoźników zabiera pasażerów spod klasztoru ojców Bernardynów. – Część przewoźników nie zdecydowała się na przeniesienie na parking przy Europie II – poinformował Marcin Chmielarski, prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia Transportu Prywatnego. – Według nich niekorzystna jest umowa z korzystanie z parkingu, którą  zaproponował im właściciela terenu przy tym centrum handlowym.

Prezes twierdzi, że zrobił to co do niego należało, zasygnalizował przewoźnikom, że przy Europie będzie dworzec dla busów z prawdziwego zdarzenia i można tam będzie się przenieść. To sami właściciele mieli zdecydować, czy będą podjeżdżać pod centrum handlowe. Uważa, że to kwestia czasu i trzech przewoźników wkrótce będzie zabierać pasażerów sprzed Europy II.

Jeszcze w lutym Marcin Chmielarski mówił, że większą część parkingu (70 procent) będą zajmować busy, a resztę samochody osobowe. Jednak okazało się, że na prawie 80 procentach  tego terenu stoją osobówki. – Nie chcemy blokować parkingu busami – dodaje prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia Transportu Prywatnego. – Dlatego zostawiliśmy sporą część placu dla aut.

Jeżeli sprzed centrum handlowego będą jeździć wszyscy przewoźnicy, to w ciągu dnia będzie tam blisko 200 wyjazdów busów. Dotychczasowe miejsce dla prywatnych przewoźników w pobliżu klasztoru jest niekorzystne, bo zbyt ciasne. Obok tymczasowego dworca w tym miejscu budowane są bowiem ogrody włoskie z parkingiem podziemnym.

***

Dla podróżnych lepiej byłoby, gdyby wszyscy prywatni przewoźnicy zabierali ich sprzed Europy II. Jest tam więcej miejsca, bo przy klasztorze jest zbyt ciasno i dla busów i dla pasażerów. Mamy nadzieję, że firmom przewozowym uda się dogadać z właścicielem parkingu przy centrum handlowym, zawrzeć z nim korzystną umowę i wkrótce trzech przewoźników będzie tam podjeżdżać.  

Mariusz Andres

do “Nie wszystkie busy stają przy Europie II”

  1. antek

    dobre i kilka miesiecy bernardyni jeszcze pobiora oplaty, ale jak uruchomia ogrody to ich wyrzuca

  2. mado

    Nie przenieśli się, bo pod Europą II jest dworzec „dla busów z prawdziwego zdarzenia”, pewnie nie wszyscy przewoźnicy takie busy posiadają ;)

  3. pasazer

    Kilku przewoznikow zabiera pasazerow z zatoki autobusowej z al.Cieplinskiego,U.Wojewodzkiego,U.Marszalkowskiego i oni tez powinni wyjezdzac tak jak reszta.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.