Nie zarejestrował… kuszy. Odpowie przed sądem

Kusza należąca do 52-letniego mężczyzny.

JAROSŁAW. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu wobec 52-letniego mężczyzny, który nie dopełnił obowiązku rejestracji posiadanej przez siebie kuszy.

Sprawcy wykroczenia grozi między innymi kara grzywny lub aresztu. Kilka tygodni temu w podjarosławskiej miejscowości w drewnianej komórce położonej na terenie posesji zamieszkałej przez 52-letniego mężczyznę policjanci odnaleźli kuszę. Wykonano ją z metalowego resora oraz drewnianej rękojeści. Okazało się, że właściciel nie dopełnił obowiązku jej rejestracji. Jak wynika z policyjnych ustaleń mężczyzna używał jej do wspinaczki po drzewach. Nie kłusował przy użyciu kuszy.

Mężczyzna odpowie za wykroczenia opisane w Ustawie o broni i amunicji. Wniosek o ukaranie policjanci przesłali do sądu rejonowego w Jarosławiu. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę, że jeżeli chce nadal posiadać broń cięciwową w postaci kuszy musi zwrócić się do Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu o rejestrację tej broni.
ga

do “Nie zarejestrował… kuszy. Odpowie przed sądem”

 1. Yupi

  Grzegorz, weź pierwszego z brzegu człowieka, daj mu łuk i niech strzela do Ciebie. Prędzej zrobi sobie krzywdę niż jakiekolwiek zadrapanie Tobie. Jednak daj mu kuszę i… musiałbyś naprawdę szybko uciekać i to sporym „zygzakiem”, wtedy powtórz zdanie: „chory kraj”

  Konkluzja: (taki trudny wyraz :D )
  Mądrzejsi od Ciebie układali to prawo!

  P.S.
  Zrobiłeś sobie łuk mocą zbliżony do mocy kuszy? Hmmm… :)

 2. Grzegorz

  Bo to chory kraj. Niestety.
  Ja zrobiłem sobie łuk, który mocą zbliżony jest do mocy kuszy. Na łuki nie ma pozwolenia a z powodzeniem mógłbym używać jego do działań wojennych(dosłownie) czy też do polowania.tymże łukiem mógłbym zabić człowieka lub nawet duże zwierze. Prawo pozwala na łuk.
  Na kuszę nie! Czyż to nie jest głupie prawo?! Nawet w czechach można posiadać kusze bez zezwolenia…!

 3. Woj

  o boże!!! miał kusze!!!aaaaa!!!!!straszne. dobrze że dzielni milicjanci ujeli tego strasznego złoczyńce ktory używał śmiercionośnej kuszy do wystrzeliwania liny w powietrze… istnie żałosne, normalnie żal…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.