Nie zażywając żadnych leków bylibyśmy zdrowsi

Nie ma telewizyjnej czy radiowej reklamy, w której nie byłoby leku: na potencję, przeziębienie, ból kręgosłupa, gardła, czy obrzęk stóp. Ktoś wreszcie powinien powiedzieć temu stop.

Bo mimo ostrzeżeń lekarzy czy farmaceutów o niebezpieczeństwie płynącym z łączenia leków z reklamy wynika zgoła coś innego, w dodatku bije nas to po oczach i uszach co pół godziny i wbija się w pamięć. Potem wchodzimy do apteki po wodę utlenioną i kupujemy (przy okazji) znane z reklamy leki. Tak na wszelki wypadek. I biznes się kręci, bo chodzi tylko o biznes, wart zresztą świeczki, bo wartość krajowego rynku produktów kupowanych bez recepty sięga 250 milionów euro. Kto by więc patrzył na bezpieczeństwo chorego?

Słysząc o możliwych powikłaniach spowodowanych interakcjami pomiędzy lekami myślę, że nie lecząc się wcale, bylibyśmy dużo zdrowsi i bogatsi. I tylko firmy farmaceutyczne straciłyby na tym, nie my.

Anna Moraniec

do “Nie zażywając żadnych leków bylibyśmy zdrowsi”

 1. Zonk

  Tiaaa. A np. ludziom mającym od dziecka cukrzycę przysługuje zwyżka, tak jak czynią szanujący się ubezpieczyciele w stosunku do szczególnie kosztotwórczych kierowców.

 2. Wojtek

  Autorka ma rację. Namawia się nas na zażywanie leków tak na wszelki wypadek bez wyraźnej przyczyny. A człowiek zdrowy nie powinien faszerować się żadnymi medykamentami. Więcej szkody niż pożytku jest z tego.

 3. rzeszowiak

  Ale bzdury pani plecie. Czy pani ma jakiekolwiek wykszalcenie oprocz mozliwosci pisania i zapewnie liczenia uzaleznionego iloscia posiadanych palcow ?
  Sa ludzie ktorzy wylacznie TYLKO DLATEGO ZYJA poniewaz zazywaja leki. Jestem jedna z takich osob.
  Oprocz innych dolegliwosci mam bardzo wysokie cisnienie krwi zarowno tetnicze jak i zylne, arytmie i cukrzyce. Gdybym nie zazywal lekow i insuliny w przeciagu kilku miesiecy zapewnie juz nie byl bym osoba piszaca komentarz na tym forum. Poniewaz uzywam tych lekow od ponad 40 lat JESZCZE ZYJE.
  Czy zrozumiala to pani ? JESZCZE ZYJE poniewaz zazywam leki.

  • stenka

   Rzeszowiaku oj. oj..oj… gdybyś Ty był wykształcony, to byś zrozumiał treść artykułu Pani Moraniec, ale nie zrozumiałeś…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.