Nie zdążą ze stadionem na czas?

Zachodnia trybuna wymagała remontu, więc trwa zmieniane ławek z drewnianych na plastikowe. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Prace idą wolno, a czas goni

Od wielu tygodni trwają prace nad przebudową stadionu miejskiego przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. – Prowadzone są równolegle cztery inwestycje – przebudowa trybuny wschodniej, remont trybuny zachodniej, przebudowa toru żużlowego oraz budowa dwóch nowych boisk treningowych – podaje urząd miasta.

Na 17 maja 2012 r. zaplanowane jest rozegranie meczów z międzynarodową obsadą. – W szranki stanęłaby reprezentacja władz miejskich i wojewódzkich oraz drużyna skompletowana z przedstawicieli placówek dyplomatycznych państw, których reprezentacje wezmą udział w EURO 2012 – czytamy dalej. Pytanie tylko kiedy stadion będzie gotowy?

Zadaszenie to nie wszystko

Od kilku tygodni informujemy o postępach związanych z zadaszeniem trybuny wschodniej, która z założenia ma pomieścić w sumie 5 tys. osób. Cała konstrukcja waży około 550 ton, dlatego do Rzeszowa został sprowadzony specjalny dźwig, który podnosi stalowe elementy. – Cztery z dziewięciu elementów już zostało zamontowanych. W poniedziałek rozpocznie się montaż piątego – mówi Andrzej Słuja, kierownik budowy. Siarczyste mrozy wymusiły przestój w budowie, teraz prace ruszyły pełną parą. Montaż zadaszenia to tylko jeden z punktów przebudowy stadionu. Trybuna zachodnia także wymagała remontu. Na niej wymieniane będą ławki z drewnianych na plastikowe.

Torowy problem

- Pomiędzy stadionem a Wisłokiem powstaną dwa boiska treningowe – ogrodzone i oświetlone. Przebudowany zostanie również tor żużlowy – informuje urząd miasta. Tor żużlowy wymaga modernizacji z powodu sporego niedopatrzenia, czyli braku odpowiedniego pasa bezpieczeństwa między nim a trybuną. Przetarg został ogłoszony późno, bo 30 stycznia. Do 29 lutego (środa) mają potrwać prace związane z przebudową toru, a 15 marca miasto ma go odebrać. Zwykle treningi żużlowe rozpoczynają się już w drugiej połowie marca, a sezon żużlowy rusza w kwietniu. Co, jeśli tor nie będzie gotowy na czas? – Mamy już zaplanowane wyjazdy, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi Tomasz Welc, kierownik drużyny żużlowej PGE Marma-Rzeszów.

Inwestycja pochłonie w sumie 41,5 mln zł. Ponad 28 mln zł będzie dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 ***

Wokół stadionu zrobił się niemały bałagan. Opieszałość i niedokładność władz miasta może doprowadzić do tego, że sportowcy nie będą mogli na swoim stadionie rozpocząć treningów. I nie chodzi tu tylko o żużlowców, ale i o piłkarzy. Może warto byłoby wziąć się w końcu za coś porządnie?

Ewelina Nawrot

do “Nie zdążą ze stadionem na czas?”

 1. ROMAN

  przypominam zainteresowanym że doba to 24 godziny – jaki problem mają firmy aby uruchomić roboty na pełny zegar jak dyrektorzy tych firm nie wiedzą to przypomnę [ 1 / oświetlić teren 2/ zmiany po 8 godzin 3/ ciepłe posiłki co 3 godziny - katering ] a co to nie do wykonania uruchomić szare komórki i do roboty chyba że wykonawcy mają troty we łbie – no to wtedy fakt tragedia – smród na okolicę i pośmiewisko.

 2. NOWINY

  Ta gazeta jest hahahaha tylko sie smiac.Nie przebudowa tylko budowa trybuny zachodniej,jakie drewno?O co pani chodzi?

 3. JÓzek

  Dlaczego Prezesi Marta Półtorak i Jan Bury wykazują brak należytego zainteresowania
  tym tematem.Powinni wyłożyć kasiorę skoro czerpią z tego korzyści a nie oczekiwać
  wsparcia ze strony podatników.

  • obywatel

   jaka kasiore? stadion nalezy do miasta, wiec z jakiej racji ktos prywatny ma wykladac kase na jego remont? pomysl troche…

 4. roman

  Wyraźnie widać na zdjęciu, ze trzech robi a czwarty się opier ..ala !
  i jak w Polsce ma być dobrze ?
  w takim układzie usimy pracowac do 67 roku zycia aby taki prezydent czy jego rzecznik prasowy mogli żyć „godnie” na emeryturze !

 5. wiesiek

  Mecz z międzynarodową obsadą? Władze miasta i… Gratulacje za pomysł. Jeszcze drużynę Donka będzie na kogo gwizdać

 6. woy

  Pani redaktor Ewelino. Pisze pani o stadionie na którym przypuszczam nigdy pani nie była wnioskując po podpisie zdjęcia… Ławki drewniane na plastikowe??? Ehhhh… drewna to już tam z 15 lat nie ma…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.