Nie zdążysz przejechać na zielonym

- Niekiedy trzeba czekać nawet kilka zmian na zielone zanim zdąży się przejechać. – mówi Marcin z Rzeszowa. Fot. Blanka Szlachcińska

RZESZÓW. Wczoraj zadzwonił do nas czytelnik skarżąc się, że trudno jest skręcić na ul. Kwiatkowskiego.

Dokładnie chodzi o wjazd z al. Powstańców Warszawy od strony Rejtana. Na skrzyżowaniu, zielone światło dla skręcających w lewo trwa jedynie 3 sekundy. W tym czasie mogą przejechać zaledwie 3 samochody i to pod warunkiem, że ten pierwszy szybko ruszy.

– To jakiś żart, żeby stać i tyle czekać – mówi zdenerwowany Marcin z Rzeszowa, który dwa dni temu miał problem z dostaniem się na ul. Kwiatkowskiego.

Na tym konkretnym skrzyżowaniu wiadomo, że priorytetowym jest przejazd przez al. Powstańców Warszawy, bo tworzą się tam straszne korki. Na zmniejszenie liczby samochodów trzeba długo palących się zielonych świateł, ale utrudnia to przejazd tym, którzy chcą z głównej drogi zjechać.

Zapytaliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg i Zieleni, dlaczego czas trwania zielonego światła jest taki krótki? Dyrektor Piotr Magdoń nie zechciał odpowiedzieć nam na to pytanie, a później telefonu nie odbierał. Najwidoczniej uznaje, że mieszkańcy nie są warci wykazania choć cienia zainteresowania ich sprawą.

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marian
marian
8 lat temu

Urzędnicy miejscy to ignoranci. Liczą się dla nich tylko ich stołki. Jak usłyszałem od jednego z nich mają się nie wychylac , nie wychodzić z inicjatywą i meldowac na operatywkach zawsze że wszystko jest dobrze.Panie prezydencie nie o taki samorząd nam mieszkańcom chodzi.

Rzeszowianka
Rzeszowianka
8 lat temu

proponuję m.in. zlikwidowanie świateł mniej więcej na wysokości mniej więcej ul. Granicznej (tylko dla pieszych), ew. zrobić przejście na tych światłach na wysokości Tesco (bo teraz nie pamiętam czy jest tam przejście przez Powstańców W-wy. To jest absurd, żeby na tak krótkim odcinku były jedne światła za drugimi, przy czym te drugie służą wyłącznie pieszym. To jest jeden z punktów które powodują korki w kierunku zapory.

DYWAN
DYWAN
8 lat temu

…mieszkam przy ul. prostopadłej do Kwiatkowskiego i zdarza mi się skręcać w Kwiatkowskiego w lewo z ul Powstańców Warszawy i… zgadzam się w 100%!!! od dawna już mnie ta sytuacja irytuje… dodam tylko, że są godziny, w których światło zielone świeci się dłużej – z założenia w godzinach, w których przewiduje się większe natężenie ruchu jak sądzę… tylko że wspomniane godziny większego natężenia ruchu skręcających właśnie w lewo z Powstańców Warszawy w Kwiatkowskiego nie są właściwie ustawione… np około godziny 18 ruch bywa tam duży a światło świeci się 5 sekund… dopowiem jeszcze, że nie jest to tylko utrudnienie dla… Czytaj więcej »