Nie zlikwidują dębickiej ósemki

DĘBICA. Burmistrz Paweł Wolicki obiecuje, że nie zamknie żadnej szkoły w mieście.

– Szkoła Podstawowa nr 8 nie zostanie zlikwidowana. Nie zamkniemy też żadnej, innej placówki oświatowej w Dębicy – oświadczył w czwartek (10 bm.) burmistrz Paweł Wolicki. Zwołana w tym celu konferencja przypominała show. Bo dla spotęgowania siły przekazu, prócz dziennikarzy, Wolicki zaprosił radnych i mieszkańców os. Gawrzyłowa.

Treść swojej deklaracji burmistrz argumentował negatywnymi opiniami związków zawodowych „Solidarność” i nauczycieli oraz większości dębickich rajców.

Burmistrz zmienił zdanie i to radykalnie.

Jeszcze dwa dni przed konferencją Paweł Wolicki jednak nie wykluczał likwidacji szkoły, oskarżając za to swoich poprzedników w ratuszu. – To oni zdecydowali o mniejszych wydatkach na oświatę – dowodził. – To jest ok. 4,5 mln zł, niż rok wcześniej. Dziś skutkuje to pewnymi cięciami. Nie w pensjach nauczycieli, ale w takich sprawach, jak „ósemka”.

– Jakieś działania trzeba podjąć. Albo będzie to likwidacja SP nr 8, albo inne drastyczne i bolesne rozwiązanie – dodawał Wolicki. Niedługo potem jednak zmienił zdanie i to radykalnie – Nie będzie zamknięcia „ósemki” ani żadnej, innej szkoły – ogłosił przy aplauzie uradowanych mieszkańców. – Skoro ta placówka będzie nadal działać, w pierwszym rzędzie musimy wymienić jej dach. Trzeba to zrobić jak najszybciej – zaznaczył.

Kiedy radość jest ogromna, a emocje sięgają zenitu, ekonomia spada na dalszy plan. A przecież sami urzędnicy podkreślali, że szkoła przynosi niemałe straty. Poza tym, zadłużone miasto musi gdzieś znaleźć brakujące 4,5 mln zł. Chyba, że znowu… jakoś to będzie.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments