Nie zlikwidują dębickiej ósemki

DĘBICA. Burmistrz Paweł Wolicki obiecuje, że nie zamknie żadnej szkoły w mieście.

- Szkoła Podstawowa nr 8 nie zostanie zlikwidowana. Nie zamkniemy też żadnej, innej placówki oświatowej w Dębicy – oświadczył w czwartek (10 bm.) burmistrz Paweł Wolicki. Zwołana w tym celu konferencja przypominała show. Bo dla spotęgowania siły przekazu, prócz dziennikarzy, Wolicki zaprosił radnych i mieszkańców os. Gawrzyłowa.

Treść swojej deklaracji burmistrz argumentował negatywnymi opiniami związków zawodowych „Solidarność” i nauczycieli oraz większości dębickich rajców.

Burmistrz zmienił zdanie i to radykalnie.

Jeszcze dwa dni przed konferencją Paweł Wolicki jednak nie wykluczał likwidacji szkoły, oskarżając za to swoich poprzedników w ratuszu. – To oni zdecydowali o mniejszych wydatkach na oświatę – dowodził. – To jest ok. 4,5 mln zł, niż rok wcześniej. Dziś skutkuje to pewnymi cięciami. Nie w pensjach nauczycieli, ale w takich sprawach, jak „ósemka”.

- Jakieś działania trzeba podjąć. Albo będzie to likwidacja SP nr 8, albo inne drastyczne i bolesne rozwiązanie – dodawał Wolicki. Niedługo potem jednak zmienił zdanie i to radykalnie – Nie będzie zamknięcia „ósemki” ani żadnej, innej szkoły – ogłosił przy aplauzie uradowanych mieszkańców. – Skoro ta placówka będzie nadal działać, w pierwszym rzędzie musimy wymienić jej dach. Trzeba to zrobić jak najszybciej – zaznaczył.

Kiedy radość jest ogromna, a emocje sięgają zenitu, ekonomia spada na dalszy plan. A przecież sami urzędnicy podkreślali, że szkoła przynosi niemałe straty. Poza tym, zadłużone miasto musi gdzieś znaleźć brakujące 4,5 mln zł. Chyba, że znowu… jakoś to będzie.

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.