Niebezpieczne przejście dla pieszych

Przejście dla pieszych, które część z kierowców uważa za niepotrzebne. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Dwa przejścia z sygnalizacją świetlną przy ulicy Lisa Kuli w zupełności powinny pieszym wystarczyć – uważają kierowcy.

Czy przejście dla pieszych na ulicy Lisa Kuli jest potrzebne? Według naszych Czytelników nie. – Stwarza zagrożenie, bo ludzie muszą pokonać cztery pasy, a ruch samochodów w tym miejscu jest ogromny – mówi jeden z rzeszowskich kierowców. Sto metrów dalej, idąc w jedną lub drugą stronę znajdują się przejścia z sygnalizacją świetlną, na których można bezpiecznie przejść.

Chodzi o przejście dla pieszych znajdujące się tuż obok skweru imienia Księdza Infułata Walentego Bala. Piesi wchodzący na pasy np. od strony budynku Narodowego Funduszu Zdrowia praktycznie nie mają szans na spokojne przejście przez cztery pasy.

Zwykle wygląda to tak, że kierowcy jadący od Placu Śreniawitów zatrzymują się i przepuszczają pieszych na swoich dwóch pasach. Obok na lewym pasie, dla kierowców jadących od komendy policji stoi w godzinach szczytu sznur samochodów, zza których nic nie widać. Prawym pasem z kolei jadą kierowcy, którzy nie widzą pieszego. Często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Bywa również tak, że osoba już dochodzi do połowy pasów, kiedy kierowcy jadący od Placu Śreniawitów zaczynają ruszać. Pieszy zostaje więc w połowie drogi, mając za plecami jadące samochody.

Nasi Czytelnicy uważają w związku z tym, że przejście dla pieszych jest w tym miejscu zupełnie niepotrzebne. Tym bardziej, że 100 metrów dalej, w kierunku Placu Śreniawitów jest przejście z sygnalizacją świetlną. Podobne przejście także około 100 metrów dalej znajduje się tuż obok Komendy Miejskiej Policji.

Apelujemy do władz miasta, żeby ułatwiły kierowcom codzienną jazdę samochodem i zlikwidowały to przejście z korzyścią zarówno dla zmotoryzowanych jak i pieszych.

Grzegorz Anton

do “Niebezpieczne przejście dla pieszych”

 1. roman

  przejście istnieje chyba od lat 60-tych ale w tedy nie było takiego ruchu- teraz stanowi zagrożenie tak dla pieszych jak i dla pojazdów- gdzie jest główny specjalista ratuszowy od ruchu- dawno powinien wybrać się na spacer i przeprowadzić wizję lokalną – po całym mieście i dokonać odpowiednich korekt- a nie pierdzieć w taboret i czekać na ruch mieszkańców czy dziennikarzy – do roboty urzędnicy ratuszowi

 2. Mieszkaniec

  czy trzeba aby zginęli tam ludzie, aby włądza ruszyła mózgiem i zlikwidowała to przejście??!!!

 3. Można Można

  Nie nie zgadzam się z tym. Co to za problem przepościć pieszego na przejściu dla pieszych ??

  Sto metry w jedną stronę stro metry w drugą i jest 200 do pokonania, kierowcy nie chcą korzystac z parkingu na Podpromiu bo im daleko wszędzie a pieszych chcą zmuszac do chodzenia na około. To przejście istnieje tam ponad dziesięć lat

  • mel

   A dozwolony skręt w lewo w Lisa Kuli do Sądu? przecież to jest nieporozumienie i niebezpieczeństwo.
   Podobnie jak w lewo z lisa Kuli do Policji. Gdyby nie to, ze są to instytucje to nikt by się nie zgodził na takie oznaczenie poziome i pionowe. Do firmy prywatnej czy na pewno nie byłoby zgody na skręt w lewo.

   Może dziennikarze przyjrzą się tym „skrzyżowaniom”

 4. kamil

  tak zgadzam sie z tym – przejście dla pieszych w tamtym miejscu jest niepotrzebne a zwłaszcza niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i kierujących.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.