Niebezpiecznie wysoki poziom rzek na Podkarpaciu

Podkarpackie rzeki gwałtownie przybierają. fot. KPP Lubaczów

PODKARPACIE. Stan wód w rzekach i potokach na terenie województwa podkarpackiego gwałtownie wzrasta – ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Stany ostrzegawcze przekroczone zostały już nad rzeką San i jej prawobrzeżnych dopływach (Wisznia, Szkło, Lubaczówka, Tanew) oraz na Wisłoku na wodowskazie w Tryńczy.

– W dalszym ciągu obserwowany jest wzrost poziomu wody spowodowany spływem wód roztopowych z terenu Ukrainy. Występują podtopienia na terenach niżej położonych, w dolinach tych rzek oraz lokalne podtopienia spowodowane utrudnieniem odpływu wód roztopowych z rowów melioracyjnych w gminie Zaleszany pow. Stalowa Wola oraz w powiecie lubaczowskim w Gminie Cieszanów – informuje WCZK.

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w gminie Laszki w powiecie jarosławskim, w gminie Kuryłówka w powiecie leżajskim oraz w gminach Nisko, Rudnik nad Sanem, Krzeszów i Ulanów w powiecie niżańskim, miasta Stalowa Wola gmin: Pysznica, Zaleszany, Radomyśl nad Sanem w powiecie Stalowowolskim.

Specjaliści ostrzegają, że w ciągu kolejnej doby, w związku ze spływem wód roztopowych, na Sanie i jego dopływach poniżej Jarosławia spodziewany jest wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, na rzece Szkło w Charytanach oraz rzece Tanwii w Osuchach możliwe jest osiągnięcie stanów alarmowych. Na pozostałych rzekach województwa prognozowana jest na ogół stabilizacja bądź tendencja spadkowa poziomu wody.

en

do “Niebezpiecznie wysoki poziom rzek na Podkarpaciu”

  1. Imię (wymagane)

    Romus, zazwyczaj Twoje komentarze sa na poziomie i nie bez slusznej dozy logiki ale tu nie Chiny a POlska. Nawet podotopienie jest tragedia. Widac nie wiesz o czym mowa albos sie po prostu upil.

  2. ROMAN

    co to tyle paniki – prawdziwa powódź to jest wtedy jak wylewa rzeka ; jangcy-Kiang [ Chang- Jiang] lub znana wcześniej jako [ Yangste – Kiang ]czyli trzecia rzeka świata 6300 kilometrów – a jak się podniesie to i + 7 metrów.
    a w 1931 to poszła 16 metrów w górę – od swojego stanu – to była woda , do dzisiaj nikt nie policzył czy zginęło wtedy 400.000 czy 4 miliony.- ludzi to był kataklizm.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.