Niecodzienna wystawa szklanych rzeźb i obrazów

Prosto z Krosna dzieła artysty wyruszają na wystawę do Holandii. Fot. Materiały prasowe

KROSNO. W piątek, 26 kwietnia, w Centrum Dziedzictwa Szkła odbędzie się wernisaż wystawy, na której zaprezentowane zostaną szklane rzeźby zatytułowane „Tancerki pożarł smok zniszczenia. Narodziny Smoka”.

Inspirowane kulturą flamenco dzieła Tomasza Łączyńskiego będą miały w Krośnie swoją światową premierę. Prosto z centrum pojadą do Holandii.

Tomasz Łączyński od 40 lat prowadzi działalność twórczą. Uprawia sztukę sakralną, wykonuje tkaniny artystyczne, mozaiki, witraże, projektuje wnętrza. Pierwsze szklane instalacje jego autorstwa pojawiły się niemal 20 lat temu i nadal cieszą się popularnością. Zazwyczaj są to dzieła dużych rozmiarów, mające wyjątkową siłę wyrazu, dzięki czemu Łączyński prezentował je na wielu krajowych i zagranicznych wystawach.

Najnowsze prace Łączyńskiego pt. „Tancerki pożarł smok zniszczenia. Narodziny Smoka” inspirowane są kulturą flamenco. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną one publiczności na wystawie w Centrum Dziedzictwa Szkła. Ekspozycja, której wernisaż odbędzie się 26 kwietnia o godz. 18 w sali wystaw czasowych, dostępna będzie dla zwiedzających do 25 maja 2013 r.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o