Niedopałek spowodował 2 mln złotych strat! Zarzuty dla 28-latka

Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przez nieuwagę doprowadził do pożaru sklepu motoryzacyjnego na ul. Zana. Właściciel firmy straty oszacował na bagatela 2 mln złotych.

Pożar wybuchł w nocy 8 grudnia. Strażaków powiadomił przypadkowy mężczyzna. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

Po ugaszeniu pożaru do pracy przystąpili przemyscy policjanci, którzy przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. W czynności tej uczestniczył również biegły z zakresu pożarnictwa.

Straty, jakie poniósł przemyski przedsiębiorca szacuje się na blisko 2 mln złotych, zaś realne zagrożenie mienia znajdującego się w firmie wynosi 6 mln złotych.

W czwartek zatrzymano mieszkańca Przemyśla, który usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia.

– Okazało się, że 28-latek przechodził obok ogrodzenia firmy paląc papierosa. Przez nieuwagę wyrzucił niedopałek na teren posesji firmy, w pobliże elewacji budynku. Elewacja zajęła się ogniem, a od niej pożar rozprzestrzenił się na całą nieruchomość – mówi Bogusława Sebastianka, rzecznik prasowy KMP w Przemyślu.

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do poszkodowanego oraz obiektów, które są jego własnością.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments