“Niedźwiadki” wzięły rewanż

W akcji środkowy Sokoła, Kamil Gawrzydek (z piłką), którego próbuje powstrzymać Tomasz Zabłocki (z lewej) i Artur Mikołajko.

I LIGA MĘŻCZYZN. Polonia nadal z szansami na play-off. Sokół mimo porażki ciągle w czołowej ósemce.

Przedostatnie w fazie zasadniczej derby Podkarpacia zakończyły się zwycięstwem przemyskiej Polonii, która zrewanżowała się Sokołowi Łańcut za porażkę z pierwszej rundy. Gościom po kiepskiej pierwszej połowie na nic zdał się finisz w ostatniej kwarcie, który pozwolił tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

“Przemyskie Niedźwiadki” przystępowały do derbowego starcia z nożem na gardle. Ich ewentualna porażka w tym meczu praktycznie przekreślała szanse dalszej walki o awans do play-off. Gospodarze jednak nic nie robili sobie z ciążącej na nich presji i mecz rozpoczęli jak w transie.

Wprawdzie po pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła tylko 4 punkty, ale w kolejnej dołożyli kolejnych 14 “oczek” i na przerwę Polonia schodziła prowadząc wysoko (48:30). Gdy w 27. min przewaga gospodarzy wzrosła do 25 punktów (62:37), stało się jasne, że tego meczu miejscowi już nie przegrają. Dla Sokoła była to czwarta porażka w ostatnich pięciu spotkaniach, która sprawiła, że drużyna Dariusza Kaszowskiego zajmuje obecnie ostatnie miejsce premiowane grą w play-off. Opiekun łańcucian wprawdzie przed meczem cieszył się, że wreszcie ma do dyspozycji wszystkich zawodników, ale jednocześnie przestrzegał, że niektórzy potrzebują jeszcze trochę czasu, aby dojść do pełni formy.

Słowa te znalazły potwierdzenie na przemyskim parkiecie. Wśród przyjezdnych pierwsze skrzypce grał Maciej Klima (18 pkt) i Michał Baran (15 pkt). Ten drugi wszystkie punkty zdobył zza linii 6,75 m i co ciekawe, według oficjalnych statystyk, nie zaliczył ani jednej asysty. Motorem napędowym przemyślan był z kolei Tomasz Przewrocki, który w sobotę zapisał na swoim koncie 17 punktów.

BUDIMPEX POLONIA    77
NETO SOKÓŁ Łańcut    68
(22:18, 26:12, 17:13, 12:25)

POLONIA: Przewrocki 17 (3×3), Płocica 12 (1×3), Mikołajko 6, Zabłocki 11 (2×3), Musijowski 15 (1×3) oraz Kolowca 6, Bal 3, Wyka 7
SOKÓŁ: Baran 15 (5×3), Hałas 4, Klima 18, Pieloch 10 (2×3), Gawrzydek 8 oraz Fortuna 0, Balawender 3, Dubiel 6 (1×3), Czerwonka 3, Młynarski 1.
Sędziowali: S. Moszakowski, J. Piróg, A. Kom Njilo. Widzów 500.