Niedźwiedź zaatakował grzybiarza. Mężczyzna jest w szpitalu

Fot. sxc.hu

ŻERDENKA (POW. LESKI). Dzisiaj rano niedźwiedź zaatakował 60-letniego mężczyznę, który z licznymi obrażeniami trafił do szpitala.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lesku został poinformowany o zdarzeniu kilkanaście minut po godzinie 5. Jak wynikało z relacji dyspozytorki Pogotowia Ratunkowego w Lesku do szpitala z licznymi obrażeniami został przywieziony 60-letni mężczyzna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia mogło dojść około godz. 4-5 nad ranem. Mężczyzna wybrał się samotnie do lasu na grzyby. Tam zaatakował go niedźwiedź. Raniony mężczyzna zdołał jeszcze dojść o własnych siłach do domu i zaalarmować żonę. Kobieta natychmiast wezwała karetkę. Ranny niezwłocznie został poddany operacji.

pad/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zgrzyt
zgrzyt
8 lat temu

Współcześni przyjaciele zwierząt, powiedzą, że mężczyzna ten wszedł w niewłaściwym czasie na teren niedzwiedzia. W czasach młodości tego mężczyzny, gdy dominującym stworzeniem był człowiek , trudno było zobaczyć na wolności lisa, kunę, sarnę, dzika, wilka,a co dopiero niedzwiedzia. Obecnie jesteśmy gatunkiem wycofującym się – na razie do rezerwatów (blokowiska).