(Nie)gotowi do sezonu

Drużyna PGE Marmy Rzeszów w towarzystwie Doroty Idzi, przedstawiciela PGE S.A. i Marty Półtorak, prezes Speedway Stali Rzeszów. Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. Odwołany sparing w Tarnowie. Dwóch nowych sponsorów PGE Marmy. Na inaugurację do Gdańska bez Joonasa Kylmaekorpiego. Marco Gaschka na razie bez polskiej licencji.

Drużyna PGE Marmy Rzeszów została w minioną sobotę oficjalnie zaprezentowana. To znak, że sezon ligowy zbliża się wielkimi krokami. Niestety, przed inauguracyjnym meczem w Gdańsku (9 kwietnia, godz. 16) ekipie ze stolicy Podkarpacia nie brakuje problemów.

Prezentacja drużyny w rzeszowskim Millenium Hall miała być jedną z głównych atrakcji “Żużlowej soboty”. Jak się okazała, była jedyną, bowiem zaplanowany cztery godziny wcześniej sparing w Tarnowie z powodu deszczu nie doszedł do skutku.

Z przymrużeniem oka
Sobotnia prezentacja rozpoczęła się od konkursu dla kibiców, którego tematem rzecz jasna był żużel. Później zawodnicy kolejno pojawiali się na scenie, trener Dariusz Śledź przedstawiał krótką charakterystykę każdego z żużlowców, a na koniec główni bohaterowie odpowiadali na pytania, często z przymrużeniem oka. Tak było m.in. w przypadku Grzegorza Walaska, który zapytany o nazwę najsłynniejszego rzeszowskiego pomnika, odpowiedział, że to… pomnik wielkiej kobiety. Przed rzeszowską publicznością po raz pierwszy zaprezentowali się dwaj nowi juniorzy: Łukasz Sówka i Damian Michalski, którzy szansę debiutu w nowych barwach dostaną już w przyszły poniedziałek.

“Zz” za Kylmaekorpiego?
Z różnych powodów w sobotni wieczór do Rzeszowa nie dodarli: Jason Crump, Maciej Kuciapa i Joonas Kylmaekorpi. Australijczyk startował w sobotę w GP Nowej Zelandii, Kuciapa jeździł na Węgrzech, z kolei Fin przebywa obecnie w Barcelonie, gdzie w piątek przeszedł operację złamanego obojczyka. Dla zgromadzonych kibiców Crump przygotował specjalny filmik, z kolei Kylmaekorpi przysłał list, w którym napisał: – “Przepraszam, że nie mogę być tutaj z wami, ale wypadki i kontuzje wkalkulowane są w naszą dyscyplinę. Pozdrawiam wszystkim z kliniki w Barcelonie. Wiem, że Crump, który ścigał się w GP przygotował film z pozdrowieniami. Wybaczcie, że ja nic nie nagrałem, ale w szpitalnym łóżku, z opatrunkiem na ramieniu i kroplówkami nie wyglądam zbyt wyjściowo. Jestem pod opieką wybitnych specjalistów, którzy obiecali, że szybko postawią mnie na nogi”. Fin będzie prawdopodobnie gotowy do jazdy jednak dopiero na mecz w Gorzowie (22 kwietnia). – W Gdańsku pojedzie za niego Maciek, albo zastosujemy zastępstwo zawodnika – informuje Dariusz Śledź, który w Wielkanocny Poniedziałek nie będzie miał do dyspozycji także Marco Gaschki. – Jutrzejszy egzamin na licencję żużlowca został odwołany. Kolejny jest dopiero 24 kwietnia, tak więc Marco ma dodatkowy miesiąc, aby się do niego przygotować – dodaje szkoleniowiec rzeszowskiej drużyny.

Optymistycznie na koniec
I na koniec wreszcie dobre wiadomości dla rzeszowskim kibiców. Jeśli pogoda na to pozwoli, w tym tygodniu powinny się rozpocząć prace na rzeszowskim torze, związane m.in. z dosypaniem nowej nawierzchni. W ostatnich dniach PGE Marma Rzeszów pozyskała także dwóch nowych sponsorów: Coca Cola i Tyskie.

Marcin Jeżowski

do “(Nie)gotowi do sezonu”

 1. lesław

  Naprawdę liczyłem, że Maciuś będzie liderem Marmy. A tu taki prztyczek od Treneiro.

 2. asterix1969

  1. Odwołany sparing w Tarnowie.
  2. Na inaugurację do Gdańska bez Joonasa Kylmaekorpiego.
  3. Marco Gaschka na razie bez polskiej licencji.
  4. Ekipie ze stolicy Podkarpacia nie brakuje problemów.

  JAKOŚ TRUDNO O OPTYMIZM.

 3. ROMAN

  czy sponsor po wygranym meczu będzie serwował na nowym stadionie swój wyrób- a czemu nie ?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.