Niehonorowe manipulacje

Niespełna dwa miesiące po wyborach samorządowych prezydent Tadeusz Ferenc od nowa zaczyna wodzić mieszkańców miasta za nos. Coraz bardziej żal mi Rzeszowa, bo to mój dom. Ale nie żal mi rzeszowian, którzy głosowali na Ferenca. Dochodzę bowiem do wniosku, że na nic innego nie zasługują jak tylko na rządy manipulatorów, którzy pękają ze śmiechu, widząc, jak łatwo sterować opinią publiczną. Bo jeśli wyborcy dają się nabierać na najprostsze chwyty, to dlaczego na tym nie skorzystać?

Włos mi się na głowie jeży, gdy obserwuję kolejne populistyczne zagrywki władz Rzeszowa. Niedawno w ratuszu Tadeusz Ferenc w błysku fleszy losował życzenia mieszkańców ukryte w choinkowych bombkach. Nie wiem, czy w trosce o komfort prezydenta, życzenia przygotowali jego urzędnicy, ale wiem, że prawdziwe życzenia rzeszowian znajdziecie Państwo dziś w naszej gazecie na stronach 8 i 9. O zgrozo, te życzenia, prezydent słyszy od już wielu lat. Wszak co roku, w domach osiedlowych, na spotkaniach z mieszkańcami wsłuchuje się w głos ludu! Cóż z tego, skoro żadna z opisywanych przez nas obietnic nie znalazła się w projekcie ani wcześniejszych, ani tegorocznego budżetu. Wiele ze zgłoszonych przez naszych czytelników niezałatwionych spraw pochodzi z terenów włączonych w ostatnich latach do Rzeszowa. Tam Ferenc ma największe poparcie i… najmniejsze dokonania.

Jeszcze przed wyborami, w październiku ubiegłego roku zapytaliśmy ratusz o listę sukcesów Tadeusza Ferenca, wydatki na promocję miasta i inne niejasne dla nas działania władz miasta. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy do dziś. Rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki milczy jak grób. Pracownicy ratusza nie są członkami tajnego stowarzyszenia, tylko mają wyraźną dyspozycję prawną do udzielania odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Tymczasem w Rzeszowie urzędnicy utrzymywani z naszych podatków prawo mają za nic. Podobnie zresztą jak mieszkańców, bo ciut ponad połowa głosujących rzeszowian uwierzyła w przedwyborcze obietnice. Rzeczywistość pokazała, że Ferenc ograł nawet tych, którzy zapewnili mu kolejną prezydenturę.

Piotr Pyrkosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments