Niejasna przyszłość stadionu miejskiego

RZESZÓW. Nieoczekiwany zwrot akcji wokół obiektu przy ul. Hetmańskiej. Klub Stal Rzeszów chce wycofać się z niedawnych zapewnień o wycofaniu się z roszczeń wobec miasta o zwrot stadionu przy ul. Hetmańskiej.

Wszystko przez warunki w sprawie dofinansowania budowy nowej trybuny jakie postawił miastu marszałek. Marszałek Mirosław Karapyta chce, by stadion został pozbawiony symboliki kojarzącej się z jednym klubem, czyli Stalą. Inaczej miasto nie dostanie dofinansowania budowy trybuny wschodniej. Marszałek ma też zastrzeżenia do złożonych przez ratusz Stali obietnic dotyczących użytkowania części stadionowej infrastruktury, co jego zdaniem ograniczy dostęp do obiektu przez inne kluby.

W tej sytuacji Prezes ZKS Stal, Stanisław Kluz poinformował ratusz, że klub cofa swoją niedawną deklarację o rezygnacji z roszczeń wobec stadionu, a także nieskładaniu apelacji wobec wyroku sądowego w sprawie o ustalenie nieważności umowy użyczenia obiektu.

Stal oczekuje teraz na konkretne deklaracje władz miasta, jak będzie wyglądać przyszłość stadionu w świetle stanowiska marszałka.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments