Niektórzy mają dość Euro 2012 i wyjeżdżają na wakacje

- Najczęściej wybierane są wyjazdy za granicę np. do Hiszpanii, Bułgarii, Turcji i oczywiście Egiptu, który jest odwiedzany przez cały rok. – mówi Ryszard Truchanowicz, kierownik jednego z rzeszowskich biur podróży. Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Więcej Polaków decyduje się na dłuższe wakacje w czerwcu

Według raportu podanego przez internetowe biuro podróży eSKY.pl, tego lata większość wybierających się na wakacje Polaków decyduje się na urlop w czerwcu. Do tej pory największą popularnością cieszył się lipiec. Okazuje się jednak, że coraz więcej ludzi ma już dość zamieszania z Euro 2012 i żeby tego uniknąć, uciekają za granicę.

- Nie jestem fanką piłki nożnej. Mój mąż też nie i oboje mamy już dość tych cyrków, które ludzie w Polsce wyprawiają przez to Euro. – mówi pani Iwona z Rzeszowa. – Postanowiliśmy wybrać się na wakacje wcześniej.

Na tydzień, w ostatniej chwili
Jak wykazują biura podróży na Podkarpaciu, liczba osób, które wyjadą na urlop w czerwcu, będzie o jedną trzecią większa niż rok temu. Okazuje się również, że większość wybiera też dłuższe wycieczki. Jednak nadal sporo osób decyduje się na tygodniowe pobyty.

- Na razie nie zauważyliśmy większego ruchu. Być może dlatego, że ludzie czekają na oferty Last Minute. – mówi Ryszard Truchanowicz, kierownik jednego z biur podróży w Rzeszowie. – Nadal większym zainteresowaniem cieszą się raczej tygodniowe pobyty, nie dłuższe.

Według prognoz, zainteresowanie ma się zwiększyć, bowiem sporo ludzi jeszcze nie zdecydowało się na konkretną ofertę. Czekają również na korzystniejsze ceny.
- Więcej ludzi decyduje się na wyjazd w czerwcu, głównie dlatego, że przed sezonem obowiązują lepsze ceny – twierdzi Agnieszka Słocka z innego rzeszowskiego biura.

Największym zainteresowaniem cieszą się wycieczki zagraniczne. W tym roku decyduje się na nie więcej osób niż zwykle. Ludzie tłumaczą to chęcią ucieczki przed całym zamieszaniem związanym z mistrzostwami. Sezon wakacyjny jeszcze dobrze się nie zaczął i wielu ludzi dopiero zastanawia się, gdzie pojechać.

- Najczęściej wybierane są wyjazdy do Hiszpanii, Bułgarii, Turcji i oczywiście Egiptu, który jest odwiedzany przez cały rok. – mówi Ryszard Truchanowicz. – Coraz większą popularnością cieszą się nowe kierunki, np. Rumunia. Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy na wschód.

***
Zamieszanie związane z Euro 2012 zaczyna dobijać coraz więcej ludzi. Niestety nie każdy ma możliwość wzięcia urlopu i urwania się od tego sportowego szaleństwa. Nie mówiąc już o pieniądzach, bo tego typu wyjazdy niestety wciąż nie są dostępne dla przeciętnego obywatela.

Blanka Szlachcińska

 

do “Niektórzy mają dość Euro 2012 i wyjeżdżają na wakacje”

  1. orest

    Pan Ryszard z Gromady to super gość. Co roku korzystam z usług biura i jeszcze nigdy się nie rozczarowałem. Pozdrawiam serdecznie dla Pana Ryszarda i Pani Małgosi :)

  2. Józef

    W życiu kibicowałem Naszym przez ładnych kilkadziesiąt lat różnych zmagań w piłce nożnej. Po nie dawnym występie Jacka Gmocha w TVP i jego poglądach ograniczających się do nachapania zainteresowanym przy korycie piłkarskiej centrali nawet nie interesuje mnie kogo polsko- niemiecki Smuda ustawi w tej farsie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.