Niemcy i Austria otwierają rynek pracy

Niemieccy piekarze chętnie zatrudniają obcokrajowców.

PODKARPACIE. Od 1 maja Polacy będą mogli być zatrudnieni legalnie za zachodnią granicą

Za niecały miesiąc, od 1 maja otwarty zostanie niemiecki i austriacki rynek pracy. Polacy będą tam zatrudniani we wszystkich zawodach. Jednak na razie np. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie nie ma wielu ofert z tych dwóch krajów. Być może będzie ich więcej pod koniec kwietnia – wtedy mogą pojawić się zgłoszenia pracy sezonowej.

Obecnie w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie dla mieszkańców naszego regionu jest 45 miejsc pracy w Niemczech, a w Austrii – 26. Jednak nie tylko za pośrednictwem tego urzędu można znaleźć zatrudnienie. Możliwe jest też pośrednictwo internetowe.

Więcej w Super Nowościach

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
10 lat temu

Wyjadą najlepsi młodzi ludzie, bo PO podnosi podatki i nie walczy z bezrobociem. W tym roku obcięli 70% środków na staże i doskonalenia zawodowe!

zgrzyt
zgrzyt
10 lat temu
Reply to  Michał

Za czasów c.k. Austrii, można było swobodnie poruszać się po całej Europie. Na przełomie wieków, mój dziadek, niewykształcony, choć rozgarnięty wolny chłop, wyjechał do pracy w kopalniach we Francji. Po powrocie zakupił ziemię, wybudował dom, wychował 8 dzieci, posiadał konny kierat, który poruszał młocarnię, sieczkarnię i żarna. Hodował konie dla wojska i dziadkowe konie brały już udział w wojnie 1920 roku. Był wójtem, brał udział w budowie kościoła, domu kultury i szkoły. Tak więc otwarcie granic i możliwość pracy tam gdzie się chce, to podstawowe prawo człowieka. Tylko totalitaryzmy trzymają niewolników w zamknięciu.

Wojtek
Wojtek
10 lat temu

1. maja z kropką bo to liczebnik porządkowy chyba, że „pierwszego”