Niemcy i Austria otwierają rynek pracy

Niemieccy piekarze chętnie zatrudniają obcokrajowców.

PODKARPACIE. Od 1 maja Polacy będą mogli być zatrudnieni legalnie za zachodnią granicą

Za niecały miesiąc, od 1 maja otwarty zostanie niemiecki i austriacki rynek pracy. Polacy będą tam zatrudniani we wszystkich zawodach. Jednak na razie np. w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie nie ma wielu ofert z tych dwóch krajów. Być może będzie ich więcej pod koniec kwietnia – wtedy mogą pojawić się zgłoszenia pracy sezonowej.

Obecnie w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie dla mieszkańców naszego regionu jest 45 miejsc pracy w Niemczech, a w Austrii – 26. Jednak nie tylko za pośrednictwem tego urzędu można znaleźć zatrudnienie. Możliwe jest też pośrednictwo internetowe.

Więcej w Super Nowościach

Mariusz Andres

do “Niemcy i Austria otwierają rynek pracy”

 1. Michał

  Wyjadą najlepsi młodzi ludzie, bo PO podnosi podatki i nie walczy z bezrobociem. W tym roku obcięli 70% środków na staże i doskonalenia zawodowe!

  • zgrzyt

   Za czasów c.k. Austrii, można było swobodnie poruszać się po całej Europie. Na przełomie wieków, mój dziadek, niewykształcony, choć rozgarnięty wolny chłop, wyjechał do pracy w kopalniach we Francji. Po powrocie zakupił ziemię, wybudował dom, wychował 8 dzieci, posiadał konny kierat, który poruszał młocarnię, sieczkarnię i żarna. Hodował konie dla wojska i dziadkowe konie brały już udział w wojnie 1920 roku. Był wójtem, brał udział w budowie kościoła, domu kultury i szkoły. Tak więc otwarcie granic i możliwość pracy tam gdzie się chce, to podstawowe prawo człowieka. Tylko totalitaryzmy trzymają niewolników w zamknięciu.

 2. Wojtek

  1. maja z kropką bo to liczebnik porządkowy chyba, że „pierwszego”

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.