Niemcy nie chcą nikogo zwalniać w Zelmerze

Fot. Archiwum

RZESZÓW. 13 listopada ubiegłego roku w Monachium Zelmer podpisał porozumienie transakcyjne ze spółką Bosch und Siemens. Zarząd rzeszowskiej spółki produkujący sprzęt AGD wybrał niemiecką firmę jako inwestora strategicznego.

Teraz już wiadomo, że tylko jakiś kataklizm mógłby przeszkodzić w przejęciu przez Niemców rzeszowskiej spółki. Pojawiły się jednak wówczas obawy, że z rzeszowskiej firmy pozostaną same magazyny, a pracownicy zostaną zwolnieni.

Jak donosi serwis wyborcza.biz, zarząd niemieckiego koncernu zamierza jednak utrzymać markę na rynku. Jednocześnie nie chce zwalniać żadnych pracowników. A wszystko dlatego, że Bosch und Siemens zależy na utrzymaniu rynku AGD w rękach europejskich firm. Niemcy walczą jak tylko mogą z zalewającą Europę konkurencją z Azji.

ga

do “Niemcy nie chcą nikogo zwalniać w Zelmerze”

 1. piotr

  Zelmer kiedyś to była porządna Polska marka , a teraz to obóz pracy i jeszcze Niemcy do tego . Teraz powinni pracowników ubrać w pasiaki a logo zmienić na Auschwitz .

 2. pracownik

  To się dopiero okaże czy nie będą zwalniać. Raczej nikt konkurencji dla siebie robił nie będzie i jakby coś to zwinie się jak Fiat do siebie. BASF też miał nie zwalniać kupując zakłady azotowe w Puławach.
  A może by tak coś Polacy kupili?

 3. rafal

  Nie jestem znawcą ale czy nie można by zakazać importu z Azji i wtedy my produkujemy i są miejsca pracy, nie dziwota że tamte produkty są tańsze jak robią to za miske ryżu i produkty są gorszej jakości.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.