Niemcy nie chcą nikogo zwalniać w Zelmerze

Fot. Archiwum

RZESZÓW. 13 listopada ubiegłego roku w Monachium Zelmer podpisał porozumienie transakcyjne ze spółką Bosch und Siemens. Zarząd rzeszowskiej spółki produkujący sprzęt AGD wybrał niemiecką firmę jako inwestora strategicznego.

Teraz już wiadomo, że tylko jakiś kataklizm mógłby przeszkodzić w przejęciu przez Niemców rzeszowskiej spółki. Pojawiły się jednak wówczas obawy, że z rzeszowskiej firmy pozostaną same magazyny, a pracownicy zostaną zwolnieni.

Jak donosi serwis wyborcza.biz, zarząd niemieckiego koncernu zamierza jednak utrzymać markę na rynku. Jednocześnie nie chce zwalniać żadnych pracowników. A wszystko dlatego, że Bosch und Siemens zależy na utrzymaniu rynku AGD w rękach europejskich firm. Niemcy walczą jak tylko mogą z zalewającą Europę konkurencją z Azji.

ga

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ROMANpiotrpracownikrafal Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN
Gość
ROMAN

a to dobre to teraz kapitalista się obudził z nocnikiem pustym na łbie że konkurencja z chińskiego obozu pracy zalewa go tanim badziewiem i teraz będzie „walczył”
no do tej pory liczył kasę,przeniósł fabryki do Azji bo tam robili za miskę ryżu 24/24 i kasiorka leciała na konto a teraz co ? reset umysłowy nastąpił dobry kit wciskają.

piotr
Gość
piotr

Zelmer kiedyś to była porządna Polska marka , a teraz to obóz pracy i jeszcze Niemcy do tego . Teraz powinni pracowników ubrać w pasiaki a logo zmienić na Auschwitz .

pracownik
Gość
pracownik

To się dopiero okaże czy nie będą zwalniać. Raczej nikt konkurencji dla siebie robił nie będzie i jakby coś to zwinie się jak Fiat do siebie. BASF też miał nie zwalniać kupując zakłady azotowe w Puławach.
A może by tak coś Polacy kupili?

rafal
Gość
rafal

Nie jestem znawcą ale czy nie można by zakazać importu z Azji i wtedy my produkujemy i są miejsca pracy, nie dziwota że tamte produkty są tańsze jak robią to za miske ryżu i produkty są gorszej jakości.

ROMAN
Gość
ROMAN

no nie Panie Rafale tak to nie działa ; przenieśli fabryki do azji to tam teraz wszystko no prawie wszystko robią ;
prosty przykład pierwszy z brzegu szwalnie zostały jeszcze niedobitki w Polsce i na Węgrzech i co no nie miał kto w Jewropie maseczek szyć i tak jest we wielu dziedzinach ; O !