Niemiecka firma budowlana B&O-Gruppe otwiera biuro w Rzeszowie

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o dużej niemieckiej firmie budowlanej B&O-Gruppe, której główna siedziba mieści się w Bad Aibling koło Monachium. Firma ta  przygotowała długofalowy projekt zatrudnienia polskich robotników budowlanych, w ramach umowy o pracę i z pełnym pakietem socjalnym.

Ich zadaniem jest praca przy kompleksowych remontach i modernizacjach mieszkań. Szczególnie poszukiwani są wszechstronni rzemieślnicy, ale także elektrycy, hydraulicy, malarze i płytkarze. Po kilkutygodniowym szkoleniu w Bad Aibling, robotnicy wysyłani są w małych grupach do jednego z ponad 30 oddziałów firmy, znajdujących się na terenie całych Niemiec, gdzie pracują przez dłuższy czas. Firma zainteresowana jest wyłącznie pracownikami, zdecydowanymi na dłuższy pobyt w Niemczech, dlatego też pomaga w integracji polskich pracowników z nowym otoczeniem.

Projekt ten spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że firma postanowiła otworzyć swoje biuro w Rzeszowie, gdzie można będzie złożyć swoje CV, dowiedzieć się szczegółów o warunkach pracy. Tutaj także odbywać będą się rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów do pracy w Niemczech. Firma, której specjalnością są s remonty mieszkań – szybkie, kompleksowe, przemyślane logistycznie i dzięki temu także konkurencyjne cenowo-  współpracuje również ze środowiskami naukowymi nad ciekawymi ekologicznymi metodami w budownictwie. Dlatego ofertę swoją B&O-Gruppe kieruje także do studentów i absolwentów budownictwa, inżynierii środowiska i wydziału elektrotechnicznego, oferując im praktyki, a w dalszej perspektywie wspierając ich studia w Niemczech.

Również studenci i absolwenci germanistyki mogą wziąć udział w tym projekcie, gdyż firma zaprasza na praktyki tłumaczeniowe, polegające na opiekowaniu się polskimi robotnikami w różnych ważnych dla nich sytuacjach życiowych – w kontaktach z urzędami, pracodawcą  i klientem, w wynajmowaniu mieszkań itp.

Bardzo istotnym elementem pracy w Niemczech jest nauka języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym wykonywanie swoich obowiązków. Dobra znajomość języka niemieckiego jest także ważnym czynnikiem w uzyskaniu awansu zawodowego. Dlatego firma wspiera naukę języka , oferując zakwalifikowanym do pracy rzemieślnikom, bezpłatne intensywne kursy. Prowadzone są one w Rzeszowie, w Szkole Języków Obcych Germanitas , która współpracuje z firmą B&O International przy tym projekcie, mieści się w tym samym budynku i opracowała specjalny, autorski program nauczania. Również po przyjeździe do Niemiec nauka języka będzie kontynuowana.

Biuro firmy B&O International Sp. z o.o., Biuro w Rzeszowie znajduje się przy ulicy Al. Piłsudskiego 31/303. Godziny otwarcia: poniedziałki i środy  od 9.00-13.00 i piątki od 15.00-18.00.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Zenonmałeksławek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zenon
Gość
Zenon

Firma B&O jest firmą dużą i bardzo w porządku, jedynym słabym punktem jest chamskie „polactwo” ze wschodu Polski które zachowuje się jak typowe badziewie podkopujące dołki pod swoimi rodakami; wiem co mówię bo pracuję w B&O. Firmę bardzo polecam ale należy szukać pracy gdzie nie ma chamów z tak zwanej „łapanki rzeszowskiej”. Pozdrawiam wszystkich B&Owców oprócz wymienionej chamskiej grupy.

sławek
Gość
sławek

Syf kiła i mogiła NIE POLECAM I PRZESTRZEGAM PRZED NIMI.

małek
Gość
małek

czemu?