Niepełnosprawni bawili się z WSIiZ-em. ZDJĘCIA

Osoby niepełnosprawne świetnie czuły się zwłaszcza w tańcu. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Ponad 600 osób na IV Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Kielnarowej

ZOBACZ ZDJĘCIA

Ponad 600 osób z Podkarpacia i Zamojszczyzny wzięło wczoraj udział w IV Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanej w Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu. Rywalizowały w zawodach sportowych oraz konkursach piosenkarskich i rysunkowych, podziwiały popisy rowerowe Krystiana Herby i występy artystyczne, a nade wszystko świetnie bawiły się przy muzyce.

- Uważam, że jest to wspaniałe przedsięwzięcie o aspekcie wychowawczym, pedagogicznym, integracyjnym, a także społecznym. To wspaniała, praktyczna lekcja o wymiarze etyczno-moralnym dla studentów, liderów idei wolontariatu – mówi dr Helena Bartyzel-Lechforowicz, kierownik Katedry Fizjoterapii WSIiZ. – Takie działania integrują sprawnych studentów i młodzież niepełnosprawną, a także są fantastycznym ambasadorem klimatu naszej uczelni – dodaje.

Coroczna impreza organizowana przez WSIiZ cieszy się coraz większym zainteresowaniem w środowiskach osób niepełnosprawnych. Z każdym rokiem przybywa uczestników. Do udziału w tegorocznej spartakiadzie zostały zaproszone wszystkie dzieci niepełnosprawne z ośrodków rehabilitacyjnych, szkół integracyjnych i osoby prywatne z Podkarpacia, a także dzieci niepełnosprawne z Zamojszczyzny. – W tym roku spartakiada przerosła nasze oczekiwania. Otrzymujemy wiele podziękowań z nadzieją, że spartakiada będzie organizowana co roku – mówi zadowolona dr Bartyzel-Lechforowicz.

Arkadiusz Rogowski

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.