Niepełnosprawny kibic skarży się na stadion

Nowy mielecki stadion ma służyć wszystkim kibicom piłki nożnej, tym niepełnosprawnym również. Fot. Autor
Nowy mielecki stadion ma służyć wszystkim kibicom piłki nożnej, tym niepełnosprawnym również. Fot. Autor

MIELEC. Do prezydenta Janusza Chodorowskiego (69 l.) trafił list, w którym niepełnosprawny kibic Stali Mielec skarży się na brak możliwości komfortowego korzystania przez osoby niepełnosprawne z nowo wybudowanego stadionu.

Radny Krzysztof Szostak (32 l.), który otrzymał kopię pisma, opowiedział o tym na ostatniej sesji Rady Miejskiej. – Zajmiemy się tym – usłyszał od urzędników. Prezydent sprawy nie skomentował.

Dodajmy, że przebudowę stadionu zakończono we wrześniu br. Była to największa inwestycja ostatnich lat. Koszt tego przedsięwzięcia przekroczył 40 mln zł.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no i znowu wyszło że decydenci nie zapoznali się z ;Europejską Strategią w sprawie niepełnosprawności – na lata 2010-2020 i komunikatu komisji – Europa bez barier [ COM 2010- 636] oraz konwencją ONZ – przyjęta 13-XII-2006 dot. osób niepełnosprawnych a dostępna na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych
– no ale cóż jak nie ma kompetentnych osób na odpowiednich stołkach to potem mamy co mamy czyli cały czas burdel od 1945 roku ; budowy/ przebudowy/ poprawki /przeróbki itp . zamiast zrobić raz i dobrze aby był spokój na sto lat.

Ambroży
Ambroży
7 lat temu

A co tutaj jest do komentowania ?. Stadion nieuwzględniający statusu dostępu osób niepełnosprawnych powinien NIE ZOSTAĆ DOPUSZCZONY DO UŻYTKOWANIA!!!