Niepewny start Tadeusza Ferenca w wyborach do Sejmu?

Dotychczas mówiło się, że Tadeusz Ferenc będzie lokomotywą napędową rzeszowskiej listy KO. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Urzędu Miasta w Rzeszowie, aby zapytać o decyzję prezydenta w sprawie wyborów. – Nie komentujemy tego tematu – usłyszeliśmy.

W niedzielę media obiegła nieoficjalna informacja o tym, że prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, który startuje do Sejmu z pierwszego miejsca na rzeszowskiej liście Koalicji Obywatelskiej, ma zrezygnować z ubiegania się o mandat. Zamieszanie miały wywołać „wycieczki” do ratusza osób, które chcą, aby włodarz został w stolicy Podkarpacia. Mowa m.in. o związkowcach MPK czy Porozumieniu Spółdzielni Mieszkaniowych w Rzeszowie.

Jeszcze w piątkowym wydaniu Super Nowości ukazał się artykuł w sprawie tego, czy PiS przejmie władze w rzeszowskim ratuszu, jeśli prezydent Ferenc w wyborach do parlamentu obejmie mandat posła. Już w niedzielę pojawiły się nowe zaskakujące informacje. Portal rzeszow-news.pl, a także wiele ogólnopolskich mediów nieoficjalnie podało, że włodarz Rzeszowa ma zrezygnować ze startu w wyborach do Sejmu. Jednym z powodów takiej decyzji ma być to, że w ostatnich dniach w ratuszu stawiały się różne grupy społeczne, które namawiały Ferenca do pozostania w urzędzie. Przybyli m.in. związkowcy z MPK oraz działacze rzeszowskich Rad Osiedli. Na razie żadne oficjalnie informacje w sprawie rezygnacji prezydenta nie zostały jeszcze podane, lecz włodarz rzekomo już w piątek miał być przekonany do nie opuszczania ratusza.

Postanowiliśmy skontaktować się z biurem prasowym Urzędu Miasta w Rzeszowie, aby zapytać o decyzję prezydenta w sprawie wyborów. – Nic mi nie wiadomo w tej sprawie i nie chce tego tematu komentować – tłumaczył Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Zadzwoniliśmy także do Zdzisława Gawlika, posła, a zarazem szefa podkarpackich struktur PO. Polityk również nie chciał potwierdzić doniesień medialnych. – Według mojej wiedzy, w kwestii startu prezydenta Ferenca w wyborach, nic się nie zmieniło i jestem zaskoczony doniesieniami – tłumaczył Gawlik. Na pytanie, czy mimo wszystko bierze on pod uwagę scenariusz, w którym włodarz Rzeszowa wycofuje się ze startu do Sejmu, parlamentarzysta PO przyznał, że „wszystko się może zdarzyć, aż do momentu kiedy PKW zarejestruje listy”. Do tematu powrócimy.

Kamil Lech

16
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
robol z PRL-uewa1976beataobserverAndrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
robol z PRL-u
Gość
robol z PRL-u

Lepszy wrobel w garsci jak kanarek na dachu !

ewa1976
Gość
ewa1976

Uważam że jest godny parlamentu.

beata
Gość
beata

Nie godny ale głodny immunitetu, Bo do ratusza mogą wchodzić bez zapowiedzi kontrolerzy i nie trzeba im dużo bo nieprawidłowości aż rażą w oczy pracowników UM.

hijena
Gość
hijena

może rozwiesz te swoje przemyslenia

beata
Gość
beata

Narastające zadłużenie gminy (już prawie 1 mld zł zadłużenia na koniec 2019) i brak możliwości prowadzenia samodzielnie inwestycji miejskich bez wsparcia zewnętrznego radykalnie zmieni nastawienie mieszkańców.Czy środki zewnętrzne (których wczesnej nie było) dobrze zostały zainwestowane w ostatnich latach w inwestycje pro-rozwojowe czy tylko w kosmetyczne pod wyborców.Nadal nie ma nie tylko w Rzeszowie ale i strefach ekonomicznych w Dworzysku poważnych inwestorów produkcyjnych jak w innych nawet mniejszych miastach. Jedynie chaotycznie powstają bez wcześniejszych uzgodnień i planów przestrzennych budynki mieszkaniowe i handlowe (tzw.deweloperka) pod znajomych co budzi coraz większe konflikty społeczne.

Andrzej
Gość
Andrzej

To znaczy zjawiły się jak to mawiał mój nauczyciel od angielskiego w latach siedemdziesiątych tz. protegowane świnie. Bo one też polecą zaraz potem jak Prezydent Tadeusz zje pierwszy obiad na Wiejskiej.

andrzej
Gość

Tow. Ferenc mija 17 lat pańskiej bezsilności w sprawie aquaparku, na szczęście tow. Ferencowi coś się udało, sprowadził na Dworzysko fabryki Mercedesa i Iveco.

observer
Gość
observer

Aqapark już byłby dawno gdyby nie Kultys z pisu nie zablokował inwestycji.

Dlatego między innymi został nazwany „Wielkim Hamulcowym”

hijena
Gość
hijena

Pan Kultys to jeden z najrozsądniejszych radnych,czego nie mozna powiedziec o radnych z nieDorozwoju Rzeszowa skupionych wokól Tadka

Maciek
Gość
Maciek

Wszystkie grupy które spacerują teraz do ratusza mają jakieś interesy. Trzeba się temu bacznie przyglądnąć.

Amelka
Gość
Amelka

Prezydencie zostań w ratuszu!

hijena
Gość
hijena

zawsze mowilem ,że związkowcy ,to element niepewny.Wszyscy pamiętamy ,jak jeszcze niedawno zwiazkowcy chcieli na taczkach wytransportować Tadka z ratusza i ich gorszące zadymy

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Brawo Panie Prezydencie. Musi Pan pozostac w swoim miescie, nadal prowadzic polityke proinwestycyjna Rzeszowa. Jest Pan najlepszym Prezydentem. Gdyby PiS zdobyl Rzeszow nie byloby juz tak kolorowo. Pozdrawiam serdecznie

hijena
Gość
hijena

no to wymieniaj bez stękania i jąkania te nowe inwestycje ratusza.Nowych szmateksow i skupów wszelakiego żelastwa nie bierz pod uwagę.

niedoczekanie
Gość
niedoczekanie

I bardzo dobrze. Jeszcze tego by brakowało żeby ta co zablokowała miastu budowe obwodnicy południowej i pozbawiła 277 mln unijnej dotacji pisowska Leniart została komisarzem i rządziła miastem.

hijena
Gość
hijena

kazdy kandydat będzie lepszy od tego starca