Nieprzeciętni gimnazjaliści z „siódemki”

Tegoroczni laureaci z “siódemki” prawie w komplecie: Karolina Niziołek, Wiktoria Warchoł, Zuzanna Wielgos, Dominika Jucha (na zdjęciu brakuje Bartka Drogonia i Patrycji Pałys).

Tytuł laureata otwiera drzwi do szkoły ponagimnazjalnej, dlatego warto startować w konkursach.

Karolina, Zuzanna, Dominika, Wiktoria, Bartek i Patrycja z Gimnazjum nr 7 przeszli kilkuetapowe sito i wykazali się nieprzeciętną wiedzą. Dzięki temu zdobyli tytuł laureata konkursów przedmiotowych. Utytułowani gimnazjaliści otrzymają ocenę celującą z przedmiotu i bez problemu dostaną się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

– Przy rekrutacji już na starcie otrzymujemy 200 punktów, a to daje nam automatycznie pierwszeństwo przed innymi – podkreśla Wiktoria Warchoł, trzecioklasistka z Gimnazjum nr 7 w ZSO nr 4 w Rzeszowie, która w tym roku zdobyła tytuł laureata w konkursie z języka niemieckiego. – W sumie mam na swoim koncie 5 takich tytułów, bo już od szkoły podstawowej startuję w konkursach przedmiotowych.

Wiktoria lubi języki obce. Oprócz niemieckiego, uczy się jeszcze angielskiego i francuskiego. Chciałaby też zacząć naukę hiszpańskiego. Po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej marzą jej się studia za granicą.

Jej koleżanka, Karolina Niziołek, zdobyła laury także w konkursie z języka niemieckiego. Dziewczyny uczyły się pod okiem germanistek: Agnieszki Batóg i Bożeny Mikuły. Laureatką z języka angielskiego jest Patrycja Pałys. O jej przygotowanie zadbała Agnieszka Gajda. Natomiast Zuzia Wielgos, Bartek Drogoń i Dominika Jucha to laureaci konkursu z biologii. Tu warto podkreślić, że całą trójkę znakomicie przygotowała do rywalizacji przedmiotowej nauczycielka biologii, Ewa Dudek.

Zdobywcy tytułów laureata mogą spać spokojnie – dla nich przejście ze szkoły gimnazjalnej do ponadgimnazjalnej nie jest stresujące. Ale na taki komfort trzeba zapracować. Uczniowie do startu w konkursach przygotowywali się już rok wcześniej.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
józek
józek
9 lat temu

Karol Gongola z Gimnazjum w Woli Zarczyckiej (gm. Nowa Sarzyna) jest tegorocznym laureatem trzech konkursów przedmiotowych. Warto by media takich pokazywały.