Nierówne szanse w walce o awans

PIŁKA NOŻNA. Kwestia awansu do II ligi, rozstrzygnie się na sztucznym boisku w Puławach. Czy to w uprzywilejowanej sytuacji stawia zespół korzystają z niego na co dzień?

Zaledwie dwie kolejki rundy wiosennej wystarczyły, by Wisła Puławy została liderem III ligi lubelsko-podkarpackiej i nad większością konkurentów do pierwszego miejsca, wyrobiła sobie bezpieczną przewagę. Do końca rundy, tylko dwa spotkania ma zaplanowane na wyjazdach. Za jedno otrzyma walkowera, w drugim zagra z ligowym outsiderem. Czy w takiej sytuacji, można w ogóle mówić o równych szansach w walce o awans do II ligi?

Tego, że ekipa Mariusza Sawy jest silna, dowiedzieliśmy się już jesienią. Wówczas grając na wyjazdach, uzbierała wystarczającą ilość punktów, do zajęcia miejsca w ścisłej czołówce.

Rewanże, piłkarze z Puław grają już na swoim sztucznym boisku, co jest dla nich dodatkowym handicapem. – Do każdego boiska można się przyzwyczaić. Na pewno będą też narzekania i w tym przypadku, ale z drugiej czy gdy gramy na naturalnych murawach, ale źle przygotowanych, to ich nie ma? – pyta Mirosław Kalita, trener Partyzanta Targowiska. – Rozstrzygnięcia muszą zapadać na boisku, a nie poza nim.

Tymczasem w ostatniej kolejce Stal Mielec, która grała w Puławach, została tam skrzywdzona. Gospodarze dostali dwa karne, przynajmniej jeden z kapelusza. Mam nadzieję, że to przypadek. Natomiast sam fakt, że nisko notowany zespół, zmusił Wisłę do najwyższego wysiłku, o czymś świadczy. Zobaczymy jak obecny lider poradzi sobie w najbliższej kolejce z Stalą Sanok –opiekun Izolatora – Grzegorz Opaliński

p

Więcej w Super Nowościach

do “Nierówne szanse w walce o awans”

  1. JJ

    czy Stal Sanok również została skrzywdzona ???? W Puławach trener Stali nawet się nie zająknął odnośnie sztucznego boiska, dopiero potem – winy w przegranej upatrywał właśnie w nim. Osobiście, cała ta otoczka i dyskusja mająca na celu umniejszenie sukcesów Wisły – rodem z Ciemnogrodu.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.