Niespodzianka w Łańcucie

I LIGA. Koszykarze Sokoła zamiast trafiać do kosza rywali, raz za razem popełniali faule

W sobotę koszykarze Sokoła na własnym boisku nie sprostali niżej notowanemu Startowi. Łańcucianie kończy mecz w mocno okrojonym składzie, bowiem, co jest rzadkością, aż 6 zawodników (w tym trzech jeszcze w normalnym czasie gry) ze względu na piąte przewinienia musiało przedwcześnie opuścić boisko.

- Znów źle weszliśmy w mecz, co wynikało z braku należytej koncentracji. Zdarza się nam to nie po raz pierwszy – opisuje szkoleniowiec Sokoła, Dariusz Kaszowski. – We wcześniejszych meczach udawało się wraz z upływem czasu poukładać grę, ale tym razem już tak się nie stało. Za dużo było z naszej strony fauli, zupełnie niepotrzebnych, bo popełnianych w sytuacjach gdy rywale nie byli w sytuacji rzutowej. Zespół z Lublina nie grał nic nadzwyczajnego, a to my im podaliśmy rękę pozwalając wrócić do gry. Nie mogę odmówić woli walki chłopakom, ale czasami trafi się taki słabszy mecz – stwierdza trener ekipy z Łańcuta.

Pierwsze dwie kwarty były wyrównane i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero po przerwie zaczęła zarysowywać się dominacja gospodarzy. Tuż na początku IV kwarty miejscowi prowadzili różnicą 12 „oczek” (62:50) i wydawało się, że kontrolują mecz i ich wygrana jest niezagrożona. Jednak coś zacięło się w grze Sokoła, co skrzętnie wykorzystywali rywale sukcesywnie dorabiając straty. Na niespełna 7 seund przed końcem na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 64:64. Ostatnia akcja (rzut ze skrzydła Ucinka) gospodarzy nie okazała się na wagę zwycięstwa i potrzebna była dogrywką. W niej gospodarze bardzo szybko łapali faule, a rywal punktował z linii rzutów wolnych (w całym meczu na 48 wykonanych trafili 36). Do samego końca trwała zacięta walka, ale więcej spokoju wykazali goście, a najwięcej Michał Sikora. Start już po raz drugi w tym sezonie pokonał Sokoła.

SOKÓŁ Łańcut START Lublin 71:72 (12:11, 19:19, 26:16, 7:18, dogr. 7:8)

SOKÓŁ: Pisarczyk 9, Chromicz 5 (1×3), Klima 9, Szurlej 2, Glapiński 4 oraz Fortuna 14 (2×3,), Ucinek 6, Wilczek 18 (1×3), Dubiel 2, Czerwonka 2, Buszta 0

START: Łuszczewski 17, Aleksandrowicz 5 (1×3), Prażmo 15, Szymański 16 (2×3), Sikora 8 oraz Kowalski 3 (1×3), Myśliwiec 3, Prostak 5 (1×3), Zalewski 0.

Sędziowali: A. Wierzman, K. Pełka i J. Chrząszcz. Widzów 500.

W innych meczach:

Asseco Prokom II Gdynia – SKK Siedlce 82:70 (19:16, 17:13, 18:16, 12:21, 16:4),

Spójnia Stargard Szczeciński – Astoria Bydgoszcz 81:60 (22:15, 20:20, 17:14, 22:11),

MKS Dąbrowa Górnicza – Znicz Basket Pruszków 78:64 (16:20, 20:13, 18:13, 24:18),

Sportino Inowrocław – - GKS Tychy 73:67 (22:15, 25:20, 13:20, 13:12),

AZS Radex Szczecin – Victoria Górnik Wałbrzych 61:57 (8:13, 18:13, 21:19, 14:12).

Niedzielne spotkania Polonia 2011 Warszawa- Rosa Radom i ŁKS Sphinx Łódź – AZS Politechnika Warszawska zakończyły się po zamknięciu gazety.