Nietrzeźwy obywatel Turcji za kierownicą tira

Fot. Archiwum

SZÓWSKO (POW. JAROSŁAWSKI). We wtorek w nocy policjanci z komisariatu w Radymnie zatrzymali 63-letniego obywatela Turcji w okolicach przejścia granicznego. Kierowca spowodował kolizję i był po spożyciu alkoholu. W tym dniu odpowiedział w trybie przyśpieszonym przed sądem. W środę mężczyzna znów został zatrzymany w Szówsku, gdy nietrzeźwy spowodował kolizję.

Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego przedstawili zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości obywatelowi Turcji. Mężczyzna został zatrzymany dzień wcześniej, tuż po tym jak wyjeżdżając z parkingu ciężarowym renault premium, najechał na tył audi a6. Mieszkaniec Jarosławia poszkodowany w kolizji wezwał na miejsce patrol. Podczas badania stanu trzeźwości policjanci ustalili, że 63-letni obywatel Turcji kierujący tirem ma 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kierowca audi był trzeźwy. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

Okazało się, że to nie pierwszy raz w tym tygodniu, 63-latek wsiadł za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu. We wtorek w nocy, obywatel Turcji został zatrzymany w okolicach przejścia granicznego w Korczowej. Tam również spowodował kolizję. Policjanci z komisariatu w Radymnie ustalili wtedy, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, a pojazd został przetransportowany specjalnym dźwigiem na policyjny parking w Szówsku. Mężczyzna za spowodowanie kolizji i jazdę po spożyciu alkoholu, odpowiedział we wtorek przez sądem, w trybie przyśpieszonym.

Do kolejnej kolizji doszło w środę, tuż po tym, gdy 63-latek odebrał pojazd z parkingu policyjnego. Policjanci wyjaśniający tę sprawę, skontaktowali się z właścicielem ciężarówki. Po zatrzymaniu prawa jazdy, 63-letni kierowca nie wsiądzie już za kierownicę. Ponownie musi zapłacić grzywnę, koszty holowania i przechowywania pojazdu na parkingu.

pad/KPP 

do “Nietrzeźwy obywatel Turcji za kierownicą tira”

  1. irek

    i trza wziasc tlumacza do sadu!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.